Armin Wilczewski Mistrzem Europy w kickboxingu kadetów

wtorek, 3 września 2019 r., 10:08
fot. nadesłane

W dniach 26 -31 sierpnia w węgierskim Gyor odbyły się Mistrzostwa starego kontynentu w Kickboxingu kadetów i juniorów. Fantastycznie spisał się Armin Wilczewski z Tokar, który bez precedensu wywalczył tytuł Mistrza Europy.

Tryumf życia zapewnił kibicom i najbliższym Armin Wilczewski, który fenomenalnie rozegrał turniej wygrywając wagę superciężka powyżej 69 kg swojej kategorii wiekowej pokonując czworo zawodników. Pierwsza walka to rewanż z Hiszpanem za przegrany Puchar Świata w czerwcowym Bestfighterze i pewne zwycięstwo na punkty.

Druga walka to pokaz wszechstronnego kickboxingu wyniesionego z Kaszubskiego Centrum Walki i wygrana przed czasem, w pierwszej rundzie ze zawodnikiem Słowacji. Kolejny pojedynek z reprezentantem Chorwacji to dominacja Kaszuba i wysoki zwycięstwo 3:0. Walka finałowa to rewanż na reprezentacji Grecji z Mistrzostw Świata w 2018, gdzie podopieczny Patryka Zaborowskiego przegrał w półfinale z Grekiem. Tym razem mieszkaniec Tokar nie pozostawił żadnych złudzeń. Pierwsza runda przebiegała w badawczym tempie natomiast pozostałe to pogrom Kaszuba oraz deklasacja Greka w ponad 13 punktowej przewadze.

- Armin staje się pierwszym Mistrzem Europy Kadetów w Kickboxingu dla Rebelii, a reprezentacja Polski plasuje się na mocnym szóstym miejscu przed Rosją, Węgrami, Włochami, Bułgarią i Irlandią. Ciężka praca oraz determinacja w dążeniu do celu przyniosła efekt, mamy pierwszego Mistrza Europy w kickboxingu Kartuzach. Pasmo tegorocznych sukcesów Armina jest tym bardziej cenne w przededniu wstąpienia Kickboxingu na olimpiadę - komentuje trener, Patryk Zaborowski.

W Mistrzostwach Europy wystąpiło dwoje zawodników Patryka Zaborowskiego. Córka trenera Rebelii, Nikola Zaborowska debiutowała w ringowej formule Low-kick do 48 kg. Niestety musiała pożegnać się z turniejem już pierwszego dnia przegrywając z reprezentantką Bośni i Hercegowiny 0:3.

- Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Sponsorom, władzom Miasta, fizjoterapeutom, trenerom klubowym i kadrowym, psychologom, wszystkim sparingpartnerom, całemu sztabowi Polskiego Związku Kickboxingu oraz przede wszystkim rodzicom za poświęcenie - dodaje trener.

nadesłane/ KS Rebelia

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.