Sierakowice. Najlepsi absolwenci szkół podstawowych i gimnazjum odebrali nagrody

środa, 4 września 2019 r., 12:03
fot. Karolina Kaczykowska

Najzdolniejsi uczniowie w gminie Sierakowice otrzymali nagrody. Piątka młodych i zdolnych osób na ostatnim posiedzeniu Rady Gminy Sierakowice została wyróżniona. "Najlepszymi z najlepszych" są: Gracjan Bulczak i Małgorzata Wójcik.

To jedenasta edycja konkursu "Najlepszy absolwent szkoły podstawowej i gimnazjum w gminie Sierakowice". Po raz pierwszy, od dwóch lat, nominowani mogli być absolwenci podstawówek. Warunkiem otrzymania nagrody było uzyskanie przynajmniej średniej 5,0 - zarówno na koniec semestru jak i roku szkolnego. Pod uwagę brano też osiągnięcia w konkursach naukowych oraz sportowych.

Nominacje wpłynęły do Komisji Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej na czele z Bogumiłą Okroj. Wszystkie zostały zaakceptowane.

"Najlepszym z najlepszych" w roku 2019 na poziomie szkoły podstawowej jest Gracjan Bulczak, który w roku szkolnym 2018/1019 ukończył Szkołę Podstawową nr 1 im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach. Na poziomie gimnazjalnym ten tytuł przysługuje Małgorzacie Wójcik, absolwentce oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej w Kamienicy Królewskiej. Ponadto przyznano trzy wyróżnienia. Martyna Michalak i Tymoteusz Krzbietke uczęszczali do gimnazjum przy Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach, a Joanna Płoch ukończyła oddział gimnazjalny w SP im. Jana Pawła II w Gowidlinie.

Nagrody zostały wręczone na ostatnim posiedzeniu Rady Gminy Sierakowice przez wójta Tadeusza Kobielę i przewodniczącego rady Mirosława Kuczkowskiego. W większości przypadków nagrody zostały odebrane przez rodziców laureatów.

- Niezmiernie cieszę się, wręczając te nagrody młodzieży. To jest małe uhonorowanie ich wyjątkowej pracy. Nauka to jest ciężka praca. Jeśli w dobie nęcących dyskotek tego świata znajdują się osoby, które chcąc poświęcić się nauce, jak najbardziej trzeba pochwalić takie działania. Wyrazy uznania należą się też rodzicom i nauczycielom. To dzięki nim udało się zaszczepić tego bakcyla mola książkowego w różnym tego słowa znaczeniu - mówił wójt Tadeusz Kobiela.

KK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.