Festiwal Ludzie dla Ludzi ze Spartakiadą KGW już w sobotę w Chmielnie

środa, 4 września 2019 r., 12:27

W sobotę od godziny 15 na stadionie w Chmielnie stowarzyszenia i fundacje przygotowały dla mieszkańców powiatu kartuskiego ciekawą propozycję spędzenia popołudnia. Ma to być okazja dla mieszańców do poznania niezwykłych ludzi, którzy swój wolny czas poświęcają drugiemu człowiekowi. "Festiwal Ludzie dla Ludzi" poprzedzi I Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich. Panie będą rywalizowały o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Do tej pory festiwal towarzyszył Dniom Powiatu Kartuskiego. Tegoroczną edycję zaplanowano na 7 września. Impreza będzie poświęcona w całości organizacjom pozarządowym. Odbędzie się w Chmielnie.

Podczas Festiwalu odbędzie się pomorska wystawa alpak i lam, konkurs na najlepsze pierogi z degustacją i koncerty Zespołów Łyko oraz JARY Oddział Zamknięty. Odbędzie się także wręczenie nagrody Starosty Kartuskiego "Perła dla Życia" dla rodzin zastępczych i wielodzietnych z powiatu kartuskiego.

Na stoiskach ponad 35 organizacji pozarządowych czekać będą bezpłatne badania profilaktyczne, porady prawne i ekologiczne. W Krainie Rękodzieła przez cały czas trwania Festiwalu będzie można wziąć udział w warsztatach hande-made. Na małej scenie będzie można posłuchać laureatów Powiatowego Konkursu Wokalnego.

Festiwal Ludzie dla Ludzi poprzedzi I Pomorska Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich. Członkinie kół - reprezentantki danego powiatu rywalizować będą między innymi w konkurencjach kulturalnych - piosenka o danym kole, stroik dożynkowy, tablica informacyjna o kole KGW związana z regionem. Ponadto odbędą się konkurencje rekreacyjne na wesoło między innymi w: dojeniu krowy, ubijaniu piany ręcznie na czas, konkursie drużynowym w nartach na trawie, slalomie na taczce, przeciąganiu liny, rzucie ziemniakami do patelni, konkursie rzutowym do celu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.