Magda Gessler znów na Kaszubach - tym razem w Baninie

czwartek, 5 września 2019 r., 09:10
fot. internet/facebook.com/MagdaGessler

Magda Gessler po raz kolejny zawitała na Kaszuby. Stało się to za sprawą Kuchennych Rewolucji, które celebrytka właśnie przeprowadziła w "Smacznego" w Baninie. Nowa nazwa restauracji to "Lis i kura", a wśród polecanych przez znaną restauratorkę dań można znaleźć m.in. kurczaka baby na trzy sposoby.

Najbardziej znana polska restauratorka Magda Gessler, która nie stroni od ostrej krytyki, w ramach kolejnej edycji Kuchennych Rewolucji kilka dni temu odwiedziła Kaszuby. O pomoc zgłosili się do niej właściciele restauracji "Smacznego" w Baninie.

Finałowa kolacja odbyła się w poniedziałek, a nowa nazwa restauracji to "Lis i kura". Sztandarowym daniem polecanym przez Magdę Gessler w lokalu to między innymi kurczaki baby na trzy sposoby - po polsku, marokańsku, czy węgiersku. Restauracja już jest czynna. Za kilka tygodni ponownie odwiedzi ją Magda Gessler, by sprawdzić, czy rewolucja się udała.

Przypomnijmy, że ekipa Kuchennych Rewolucji do naszego regionu zawitała już po raz siódmy. Jako pierwsi z naszego regionu z prośbą o ratunek do celebrytki zwrócili się właściciele ówczesnej "Naszej Chaty Smaków" w Babim Dole. Magda Gessler przyjechała tam, wprowadziła pewne modyfikacje, a restauracja funkcjonuje do dziś pod nazwą: "Schabowy Raz". Niecały rok później oglądaliśmy rewolucje w Karczmie "Jurand" w Egiertowie, która później przyjęła nazwę Przystanek Łosoś. Restauracja jednak spłonęła w grudniu 2017 roku. Pół roku później Magda Gessler po raz kolejny ratowała upadającą restaurację, tym razem była to restauracja Remus w Borowie, która po rewolucjach zmieniła nazwę na "Sielawka". W październiku 2016 roku Kuchenne Rewolucje gościły w Żukowie w Karczmie Sidło.

Wiosną tego roku restauratorka gościła w Kościerzynie, a dokładniej w Nowym Klinczu, gdzie kuchenne rewolucje przeszedł Zajazd Florencja, obecnie "Niezapominajka. Wcześniej, bo w 2013 roku rewolucje przeprowadzono też w "Zajeździe Parada" w Kościerzynie, który obecnie znany jest jako Bar Zigi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.