Po raz 152 borkowskie dzieci rozpoczynają nowy rok szkolny

czwartek, 5 września 2019 r., 15:06
fot. nadesłane

Już trzeci wiek dzieci w Borkowie wracają po letniej przerwie wakacyjnej do szkoły. W poniedziałek 2 września o godz. 10 dla 243 uczniów z 13 klas rozległ się pierwszy dzwonek. Cała społeczność spotkała się na sali gimnastycznej. Dzieci były wyraźnie ożywione i tryskające radością. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego rozbrzmiały w Borkowie słowa: "Jeszcze Polska nie zginęła. Kiedy my żyjemy…"

Dyrektor szkoły Józef Belgrau powitał wszystkich zebranych. Zwrócił uwagę, że szkoła, oprócz mozolnej pracy, to lata bogate w niezapomniane przeżycia, to radość przebywania ze sobą, to pasjonujące wyjazdy, festyny, święta, ciekawe konkursy. Przypomniał osiągnięcia ostatnich absolwentów szkoły, dołączyli do grupy najlepszych w regionie, plasowali się ok. 10 punktów procentowych wyżej od średniej krajowej. Dyrektor zwrócił uwagę na trudną sytuację lokalową szkoły. Dokumentacja rozbudowy szkoły jest na finiszu. Także przygotowany teren na przyszłe boisko czeka na rozpatrzenie wniosku projektowego. Dyrektor podziękował władzom samorządowym za wielką przychylność i pomoc w rozwoju szkoły.

Borkowska placówka od września wchodzi w segregację śmieci. Przygotowano oznakowane pojemniki i kontenery. Na początku roku odbywają się prośrodowiskowe zajęcia związane z tematyką segregacji odpadów. Na koniec dyrektor życzył uczniom i nauczycielom sukcesów oraz satysfakcji z działań. Rodzicom życzył by mogli być dumni ze swoich pociech i by byli spokojni o nie. Przypomniał też słowa Benjamina Franklina: "Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte".

nadesłane/SP Borkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.