Gmina Żukowo. Trwa doposażenie i remonty placów zabaw

czwartek, 5 września 2019 r., 15:43
fot. nadesłane

Lato to czas prac remontowych nie tylko w szkołach. Place zabaw w gminie Żukowo są właśnie remontowane, a niektóre z nich przejdą niemałą metamorfozę dzięki montażowi dodatkowych urządzeń. Modernizacja i doposażenie dotyczy Banina, Babiego Dołu, Borkowa, Nowego Świata, Żukowa, Małkowa, Pępowa, Chwaszczyna, Leźna oraz w Miszewa.

W ramach funduszu sołeckiego aktualnie wykonywana jest modernizacja nawierzchni placu zabaw w Baninie. Wśród zakresu prac znaleźć można również: profilowanie zejścia i ułożenie dodatkowej kostki brukowej, a także bieżący remont urządzeń.

Trwa także renowacja i malowanie placów zabaw w Babim Dole, Borkowie i Nowym Świecie.
Bieżące prace remontowe i wymiana zużytych elementów mają miejsce również w innych placach zabaw gminy Żukowo. Ich celem jest przede wszystkim zagwarantowanie bezpiecznej zabawy.


Prosimy Mieszkańców, by podczas prac remontowych nie korzystali z naprawianych urządzeń. Informujemy również, że do końca tego tygodnia naprawiona zostanie tyrolka na placach zabaw w Baninie (ul. Księżycowa), Żukowie (ul. Gdyńska) i Małkowie. Apelujemy o prawidłowe korzystanie z tego urządzenia!

Jednocześnie trwa doposażanie placów zabaw. W ramach funduszu sołeckiego urządzenia siłowni zewnętrznej zamontowano już w Pępowie. Następne w kolejności są place zabaw w Leźnie (al. Lipowa i ul. Krasickiego), Chwaszczynie (ul. Węglowa i ul. Jeziorna) oraz Miszewie. Przetarg na ich doposażenie ruszy na przełomie września i października br.

nadesłane/UG Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.