W gminie Sierakowice zostanie przeprowadzony próbny spis powszechny

piątek, 6 września 2019 r., 09:35
fot. Karolina Kaczykowska

Sierakowice to jedna z dwóch gmin w Polsce, w których zostanie przeprowadzony próbny spis powszechny. Mieszkańcy będę musieli spełnić obowiązek i podać swoje dane do Urzędu Statystycznego w terminie od 1 do 31 października.

Na ostatnim posiedzeniu Rady Gminy Sierakowice gościł dr hab. Jerzy Auksztol, dyrektor Urzędu Statystycznego w Gdańsku. To on opowiedział zgromadzonym o przedsięwzięciu, jakim jest spis powszechny i rozwiał wątpliwości mieszkańców gminy.

- Ten spis ma na celu sprawdzenie elementów organizacji przed tym wielkim przedsięwzięciem, który obejmie wszystkich mieszkańców Polski w 2021. Będziemy zbierać informacje odnośnie struktury demograficznej i pytać każdego o wiek, płeć, wykształcenie, zatrudnienie, aktywność zawodową, narodowość, sprawy związane z mieszkaniem i rodziną itd. Na podstawie tych danych oblicza się wiele wskaźników - tłumaczył Jerzy Auksztol.

Spis będzie realizowany trzema kanałami: internetowym, telefonicznym oraz jako wywiad bezpośredni.

- Dzięki temu będziemy mieli pełny przekrój możliwości dotarcia do mieszkańców - mówił dyrektor Urzędu Statystycznego w Gdańsku.

KK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.