Paweł Teclaf Mistrzem Polski w szachach szybkich i błyskawicznych

piątek, 6 września 2019 r., 12:47
fot. nadesłane

W niedzielę, 1 września w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W kategorii do lat 16 bardzo dobrze zaprezentował się 16-letni Paweł Teclaf z kartuskiego Klubu Szachowego "Ormuzd", który zdobył dwa tytuły Mistrza Polski.

Paweł Teclaf w dwóch turniejach o randze Mistrzostw Polski nie przegrał żadnej partii. W szachach szybkich zdobył 9,5 pkt na 11 możliwych do zdobycia. W szachach błyskawicznych 12 pkt z 13!

- Wiedzę szachową Paweł ma już na poziomie arcymistrza. Obecnie pracujemy nad pokonaniem stresu startowego, koncentracją i budowaniu pewności siebie u Pawła. Pozwoli to na wykorzystanie w rywalizacji całego potencjału drzemiącego w Pawle i sięgnięciu po najwyższe światowe laury - podsumowuje Piotr Kwidziński, Prezes kartuskiego Ormuzda

- Paweł od początku był w gronie faworytów turnieju. Zaskoczył wszystkich bezkompromisową grą. Zwłaszcza w ostatniej partii Mistrzostw w Szachach Błyskawicznych, gdzie rozgromił swojego przeciwnika grając nietypowe otwarcie. Partię można zaliczyć do jednej z najostrzejszych, zaskakujących i też najładniejszych w turnieju - podsumowuje Tomasz Kempiński, Wiceprezes ds. młodzieżowych Pomorskiego Związku Szachowego.

nadesłane/ KKSz "Ormuzd"

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.