Około 400 zawodników na starcie VI Biegu o Złotą Górę

sobota, 7 września 2019 r., 13:55
fot. MD-Z

W sobotnie przedpołudnie kilkuset pasjonatów biegania podjęło się zdobycia Złotej Góry. Około 300 osób zmierzyło się z dystansem 10 km wokół malowniczego jeziora Brodno. Bieg był kolejną odsłoną cyklu Kaszuby Biegają 2019. Imprezie tradycyjnie towarzyszyły też biegi towarzyszące, w tym dla dzieci. Łącznie w biegach wzięło udział około 400 osób.

387 biegaczy z całej Polski wzięło udział w dziesiątym etapie cyklu Kaszuby Biegają. Tym razem miłośnicy aktywnego wypoczynku zmierzyli się z dystasnem 10 km. Trasa biegła wokół malowniczego jeziora Brodno Wielkie. Bieg o Złotą Górę odbył się już po raz szósty. Na metę pierwszy wbiegł Łukasz Kujawski, za nim Grzegorz Kujawski oraz Maciej Kwarta. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Czoska z Gdańska. Następne były Alicja Misiak z Suszu i Magdalena Roraf z Celbowa. W biegu głównym wystartowało 291 osób. Odbyły się także biegi towarzyszące dla całych rodzin. Biegacze i biegaczki mogli skorzystać z profesjonalnego masażu sportowego. Imprezę zakończyła dekoracja z losowaniem nagród.

- Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji tego trudnego, logistycznie, wydarzenia. Szczególne ukłony dla Policji Powiatowej w Kartuzach, OSP Brodnica Górna i Straży Miejskiej w Kartuzach. Dziękuję także Urzędowi Gminy w Kartuzach, na czele z Panem Burmistrzem oraz Kartuskiemu Centrum Kultury mówił Henryk Miotk, dyrektor cyklu Kaszuby Biegają.

Tegoroczny Cykl Kaszuby Biegają 2019 zmierza już do finału. Przed nami ostatnie dwa wydarzenia - na 29 września zaplanowano XXVI Bieg Damroki w Chmielnie, natomiast na 12 października VII Bieg Przyjaźni.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.