W Chmielnie trwa Festiwal Ludzie dla Ludzi

sobota, 7 września 2019 r., 19:26
fot. MD-Z

Tym razem w Chmielnie trwa święto organizacji pozarządowych z terenu powiatu kartuskiego. Festiwal Ludzie dla Ludzi to wydarzenie, które daje możliwość poznania tych, którzy działają na rzecz innych w Kartuskiem. Na stoiskach przygotowanych przez NGO można było m.in. poznać zasady bezpieczeństwa, skorzystać z bezpłatnych badań oraz warsztatów rękodzieła.

Dotychczas festiwal towarzyszył Dniom Powiatu Kartuskiego. Tegoroczna edycja odbywa się w Chmielnie i w całości poświęcona jest organizacjom pozarządowym.

Podczas festiwalu odbyła się pomorska wystawa alpak i lam, konkurs na najlepsze pierogi z degustacją i koncerty Zespołów Łyko oraz JARY Oddział Zamknięty. Na stoiskach ponad 35 organizacji pozarządowych czekały bezpłatne badania profilaktyczne, porady prawne i ekologiczne. W Krainie Rękodzieła przez cały czas trwania festiwalu można było wziąć udział w warsztatach hande-made. Z kolei na małej scenie można było posłuchać laureatów Powiatowego Konkursu Wokalnego oraz obejrzeć występy zespołó folklorystycznych, czy kół gospodyń wiejskich.

Podczas wydarzenia tradycyjnie odbyło się wręczenie nagrody Starosty Kartuskiego "Perła dla Życia" dla rodzin zastępczych i wielodzietnych z powiatu kartuskiego. Tegorocznych laureatów zaprezentujemy w oddzielnym materiale.

Dodajmy, że o raz pierwszy Festiwal Ludzie dla Ludzi poprzedziła Pomorska Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich. Relację z rywalizacju pomorskich gospodyń można obejrzeć tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.