Perły dla Życia 2019 w rękach rodzin wielodzietnych

niedziela, 8 września 2019 r., 09:35
fot. AL

Dziesięć wyjątkowych rodzin wyróżnił w sobotę starosta Bogdan Łapa. Podczas obchodów Festiwalu Ludzie dla Ludzi wręczył im nagrody "Perła dla życia", które dedykowane są rodzinom wielodzietnym i zastępczym z powiatu kartuskiego.

Nagrody "Perły dla życia" są adresowane do rodzin wielodzietnych oraz do rodzin zastępczych z powiatu kartuskiego. Ich celem jest promocja wielodzietności i rodzicielstwa zastępczego oraz docenienie codziennego trudu opieki i wychowania licznego potomstwa.

W tegorocznej, szóstej już edycji nagród uhonorowano osiem rodzin wielodzietnych raz dwie rodziny zastępcze.

- Ideą konkursu jest ukazanie, że bycie rodziną wielodzietną jest wyzwaniem, które niesie za sobą wiele wysiłku i pracy ale również ogrom zadowolenia i radości. Od wielu lat powiat kartuski jest powiatem o największej liczbie rodzin wielodzietnych w województwie pomorskim - podkreślają inicjatorzy nagrody.

Przypomnijmy, że laureatów do "Perły" mogły zgłaszać samorządy gminne, organizacje pozarządowe, a także osoby prywatne. Przy wyborze laureatów brano pod uwagę takie czynniki jak liczba dzieci w rodzinie w wieku do 25 lat, będących na jej utrzymaniu i nadal uczących się, a także osiągnięcia członków rodziny m.in. edukacyjne, sportowe, artystyczne, aktywność zawodowa oraz działalność społeczną.

W roku bieżącym do konkursu zgłoszono łącznie 17 rodzin z wszystkich gmin powiatu kartuskiego.

Laureaci konkursu "Perła dla życia" 2019:
Hanna i Zbigniew Brylowscy z Kartuz
Katarzyna i Grzegorz Machalewscy z Banina
Teresa i Henryk Miotkowie z Mojuszewskiej Huty
Wiesława i Tomasz Jereczkowie z Podjaz
Angelika i Krzysztof Bladowscy z Kobysewa
Wiesława i Adam Gołąbkowie z Kożyczkowa
Joanna i Wojciech Gostkowscy z Dubowa
Lidia i Szymon Marszewscy z Hopowa

Wyróżnione rodziny zastępcze:
Magdalena i Mirosław Sikora z Chmielna
Izabella i Marcin Ciroccy z Grzybna

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.