Strażacy z Czeczewa najlepsi w powiatowych zawodach sportowo - pożarniczych

niedziela, 8 września 2019 r., 19:52
fot. SG

Druhowie z dwudziestu dwóch jednostek OSP stanęło do rywalizacji o miano najlepszych w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych. Gospodarzem zmagań była gmina Chmielno. Ochotnicy z Czeczewa byli najlepsi zarówno w konkurencjach regulaminowych jak i w ćwiczeniach alarmowo-bojowych. W II powiatowych zawodach z ratownictwa medycznego puchar otrzymali druhowie z OSP Goręczyno.

W niedzielne popołudnie na stadionie gminnym w Chmielnie odbyły się sportowo-pożarnicze zawody członków czynnych jednostek OSP z powiatu kartuskiego. Druhowie, którzy najlepiej poradzili sobie w zmaganiach gminnych i zdobyli w nich miejsca I-III rywalizowali w zmaganiach z ochotnikami z całego powiatu. Druhowie sprawdzili się m.in. w musztrze, sztafecie oraz ćwiczeniach alarmowo-bojowych.

- U wszystkich drużyn widać było zaangażowanie, chęć wygranej, stres przy startach i frustrację po przegranej, co oznacza, że włożyli w to serce. Cieszy mnie, że tego typu zawody pozytywnie wpływają na rozwój sportowy oraz udoskonalenie wiedzy i umiejętności ratowniczych, które są na bardzo wysokim poziomie - podkreślał Romuald Pituła, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

Podczas zawodów odbyły się II Powiatowe Zawody w Ratownictwie Medycznym. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn z Goręczyna, Żukowa, Dzierżążna, Mściszewic, Chmielna i Zgorzałe. Zespoły zmierzyły się m.in. z testem pisemnym, musiały przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz zaprezentować się w ćwiczeniu praktycznym ze scenką z inscenizacji wypadku samochodowego.

- Jeżeli chodzi o część praktyczną różnice, były bardzo niewielkie, każda z jednostek udzielała pierwszej pomocy na bardzo wysokim poziomie, tak jak ma to miejsce podczas każdej takiej akcji. O ostatecznej kolejności zadecydowały minimalne różnice punktowe - podkreślał powiatowy koordynator ratownictwa medycznego PSP Kartuzy, Marcin Megier.

W trakcie nagrodzono również laureatów ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej. Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej wyróżnił zawodników, którzy otrzymali wysokie miejsca w powiatowych zmaganiach oraz tych, którzy reprezentowali powiat na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Wyniki klasyfikacji generalnej:

1. miejsce - OSP Czeczewo
2. miejsce - OSP Mściszewice
3. miejsce - OSP Sulmin
4. miejsce - OSP Skrzeszewo
5. miejsce - OSP Banino
6. miejsce - OSP Tokary
7. miejsce - OSP Gowidlino
8. miejsce - OSP Zgorzałe
9. miejsce - OSP Sierakowice
10. miejsce - OSP Goręczyno
11. miejsce - OSP Chmielno
12. miejsce - OSP Ostrzyce
12. miejsce - OSP Kistowo
13. miejsce - OSP Borzestowo
14. miejsce - OSP Mirachowo
15. miejsce - OSP Mojusz
16. miejsce - OSP Sulęczyno
17. miejsce - OSP Reskowo
18. miejsce - OSP Brodnica Górna
19. miejsce - OSP Kamienica Szlachecka
20. miejsce - OSP Gołubie
21. miejsce - OSP Przodkowo

Wyniki I Powiatowych Zawodów w Ratownictwie Medycznym:

1. miejsce - OSP Goręczyno
2. miejsce - OSP Żukowo
3. miejsce - OSP Dzierżążno
4. miejsce - OSP Mściszewice
5. miejsce - OSP Chmielno
6. miejsce - OSP Zgorzałe

Laureaci konkursu wiedzy pożarniczej

Ania Klinkosz z Goręczyna
Dominik Cybula z Klukowej Huty
Barbara Choszcz z Mirachowa
Paulina Kamińska z Goręczyna
Maciej Polejowski z Sierakowic
Przemysław Polejowski z Mirachowa
Eryk Marszałkowski z Mirachowa
Maksymilian Penkowski z Kamienicy Szlacheckiej
Paweł Zaborowski z Szymbarku

SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.