Sierakowice. Gazyfikacja na finiszu

wtorek, 10 września 2019 r., 09:36
fot. internet/pixabay

Gazyfikacja gminy Sierakowice jest przedsięwzięciem, o którym mówiło się od lat. Prace ruszyły w kwietniu tego roku i zakończą się już niebawem w październiku. Na ostatnim posiedzeniu Rady Gminy Sierakowice wójt Tadeusz Kobiela oraz poseł Stanisław Lamczyk poruszyli tę kwestię.

Władze Sierakowic od lat starały się, by w gminie funkcjonował system gazowy. Wielokrotnie podkreślano, że możliwość zmiany systemu ogrzewania wpłynie korzystnie na środowisko, m.in.: na jakość powietrza.

Prace są w toku i mają potrwać do 30 października. W związku z prowadzonymi pracami, pojawiają się utrudnienia na drogach, na co zwrócił uwagę włodarz gminy.

- Trwają intensywne prace gazyfikowania Sierakowic, jak państwo widzicie po tych wykopkach. Wykonawcą zadania jest firma z Władysławowa. Mieszkańcy do tej sytuacji podchodzą dość krytycznie, ale nie słyszałem jakichś głosów sprzeciwu. Większość jest pod wrażeniem, jak szybko i fachowo te instalacje są prowadzone - mówił wójt Tadeusz Kobiela.

Wójt również podkreślił znaczącą rolę posła Stanisława Lamczyka, który zabiegał o to, by gaz dotarł do Sierakowic.

- 7 lat zajęły starania o ten gaz. Mam nadzieję, że na bazie tego przyczółku będzie można rozprowadzać gaz po innych miejscowościach. Najważniejsze, że dotarł tutaj, do Sierakowic, gdzie jest 7,2 tys. mieszkańców. I mówię z pewną odpowiedzialnością - nie byłoby tego gazu w Sierakowicach, gdyby nie starania posła Stanisława Lamczyka - kontynuował wójt gminy Sierakowice.

- Przyczółek jest i to dopiero początek. Jest szansa, że pójdziemy dalej z tym gazem, na całą gminę. W trakcie dożynek, przedsiębiorcy podchodzili do mnie i mówili, że chcą ten gaz - powiedział Stanisław Lamczyk.

KK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.