66-latek stracił prawo jazdy za jazdę na podwójnym gazie

środa, 11 września 2019 r., 10:20

Utratą prawa jazdy dla 66-latka zakończyła się wtorkowa przejażdżka po Kartuzach peugeotem. Mężczyzna wsiadł za kółko, mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Wydmuchał około 1,8 promila.

Jak informuje podkom. Aleksandra Drewa z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach do zatrzymania doszło we wtorek tuz przed godziną 10. w Kartuzach. Kierujący peugeotem 66-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał około 1,8 promila.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.