Michał Adamczak - szczypiornista Cartusii zagra w MTS-ie Kwidzyn

czwartek, 12 września 2019 r., 10:20
fot. nadesłane

Michał Adamczak wychowanek kartuskiej sekcji piłki ręcznej od nowego sezonu 2019/2020 będzie reprezentował MTS Kwidzyn, jeden z najlepszych klubów w Polsce.

Zawodnik GKS Cartusii Kartuzy kilkukrotnie zdobywał medale z turniejów na szczeblu wojewódzkim, grając w UKS BAT Kartuzy, a później w Cartusii. Wraz z kolegami z rocznika 2004 triumfował w wielu turniejach rangi Ogólnopolskiej reprezentując również szkołę Podstawową nr 5, gdzie uczyli się w klasie sportowej pod okiem trenera Krzysztofa Króla. Oprócz Michała powołanie do kadry wojewódzkiej młodzików otrzymali: Tymon Dera i Dawid Karschnia.

- To już kolejny zawodnik naszej sekcji, który dostaję propozycję do zaplecza zespołu Superligi. Wcześniej z rocznika 1999 trafili tam: Patryk Grzenkowicz, Daniel Makowski, Gustaw Jankowski i Mikołaj Kobiela. Ten pierwszy gra w Superlidze na pozycji lewoskrzydłowego, Makowski (bramkarz) natomiast został z Kwidzyna wypożyczony do pierwszoligowego Olsztyna - mówi Krzysztof Król, trener młodych szczypiornistów.

Warto dodać, że cała czwórka zdobywała brązowe i srebrne medale Mistrzostw Polski w kategorii juniorów oraz miała przyjemność pracować z aktualnym trenerem Kadry Narodowej Seniorów, Patrykiem Romblem.

nadesłane/Krzysztof Król

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.