Wyniki poprawkowej matury 2019. Jak poszło młodzieży w powiecie kartuskim?

piątek, 13 września 2019 r., 08:59
fot. archiwum

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki tegorocznych matur w terminie poprawkowym. Do sierpniowej poprawki przystąpiło 93 abiturientów z powiatu kartuskiego i 72 proc. uzyskało wynik 30 proc. lub wyższy.

W województwie pomorskim 20 i 21 sierpnia 1809 osób musiało ponownie zmierzyć się z maturą. Większość z nich to absolwenci techników, jednak to wśród byłych uczniów liceów odnotowano większą zdawalność. W całym województwie 63,5 proc. wszystkich osób podchodzących do matury w terminie poprawkowym poradziło sobie z egzaminem dojrzałości.

Najwięcej osób przystąpiło do egzaminu poprawkowego z matematyki. Z 1122 osób 44 proc. udało się zdać. Średnim wynikiem z tego przedmiotu było 28 proc., czyli w wielu przypadkach zabrakło tylko 1 punktu, by uzyskać świadectwo dojrzałości. Największą zdawalnością w części pisemnej i ustnej cieszy się egzamin z języka polskiego. W pisemnej formie przystąpiło do niego 385 osób i 96 proc. z nich uzyskało wynik przynajmniej 30 proc. Z częścią ustną poradzili sobie wszyscy przystępujący.

W powiecie kartuskim 93 młodych ludzi musiało poprawić maturę. Dane OKE w Gdańsku wskazują 72 proc. odsetek sukcesu. Biorąc pod uwagę zarówno część poprawkową jak i wyniki egzaminów z maja i czerwca, to w naszym powiecie do matury przystąpiło 738 absolwentów szkół średnich i 649 poradziła sobie z egzaminami. W ubiegłym roku zdawalność była niższa. Z 707 abiturientów satysfakcjonujący rezultat uzyskały 563 osoby (80 proc.).

KK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.