Weekend pełen sportowych wrażeń i nie tylko

czwartek, 12 września 2019 r., 16:35

Ultramaraton Kaszubska Poniewierka i wyścig Cyklo Kartuzy - to niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Będzie okazja do tego, by wziąć udział w zmaganiach lub podziwiać tych, którzy się postanowili z nimi zmierzyć. Z kolei w pobliskim Lubaniu odbędzie się kolejna edycja targów rolniczych połączona z dożynkami diecezji pelplińskiej.

Sobota

Pomorska Jesień Rolnicza w Lubaniu

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na targi pn. XX Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu. Wydarzenie będzie połączone z dożynkami Diecezji Pelplińskiej i gminy Nowa Karczma. Podczas targów odbędzie się Jesienna Wystawa Zwierząt Hodowlanych - podziwiać będzie można króliki, gołębie rasowe, drób ozdobny. W sobotę nastąpi ocena królików oraz gołębi rasowych. W tym dniu odbędzie się również konkurs kulinarny na potrawy z jadalnych roślin dziko rosnących, w którym będą konkurowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz konkurs na "Miss Alpaka". W niedzielę po uroczystej mszy dożynkowej koncelebrowanej przez Ks. Bp Ryszarda Kasynę, rozpoczną się uroczystości na scenie przy placu targowym, a wśród nich rozstrzygnięcia konkursów: najpiękniejszy wieniec dożynkowy, AGROLIGA 2019 (etap wojewódzki), najpiękniejsze stoisko i hit targów. Tego dnia nastąpi podsumowanie i wręczenie pucharów Jesiennej Wystawy Zwierząt Hodowlanych oraz odbędą się Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

Ultramaraton Kaszubska Poniewierka

W sobotę poprzez tereny powiatu kartuskiego będzie wiodła trasa kolejnego Ultramaratonu "Kaszubska Poniewierka". To bieg przełajowy o charakterze górskim. W tym roku uczestnicy mają do wyboru cztery trasy - na 30, 50, 75 i 100 kilometrów. Uczestnicy biegu na najdłuższym dystansie wystartują w sobotę w nocy z podnóża Łysej Góry w Sopocie. Meta Ultramaratonu na 100 km zawodów to teren ośrodka Wieżyca - Koszałkowo nad jeziorem Ostrzyckim. W tym roku poprowadzono trzy dodatkowe trasy - na dystansie 30, 50 i 75 km. Start na trasę 30 km zaplanowano w Koszałkowie, 50 km w Skrzeszewie, a 75 km w Otominie.

Niedziela

Cyklo Kartuzy

W niedzielę o godz. 13 w Kartuzach rozpocznie się kolejna edycja wyścigu Cyklo Kartuzy. Zawodnicy ścigać się będą na dwóch dystansach 41 km i 82 km. Jak podkreślają organizatorzy, trasa idealnie oddaje kaszubski charakter terenów, niezwykle atrakcyjnych dla kolarstwa szosowego. Jej bardzo zróżnicowany charakter spowoduje, że zarówno osoby lubiące podjazdy, jak i miłośnicy bardziej klasycznego, płaskiego ścigania znajdą coś dla siebie. Trasa będzie biec m.in. przez Prokowo, Hopy i Pomieczyńską Hutę.

9. Letni Festiwal Muzyki Kameralnej w Sierakowicach

Dobiega końca 9. Letni Festiwal Muzyki Kameralnej w Sierakowicach. Ostatni z zaplanowanych podczas tej edycji koncertów odbędzie się w Drewnianym Zabytkowym Kościele w Sierakowicach. W niedzielny wieczór o godz. 18 mieszkańcy Sierakowic i nie tylko będą mogli posłuchać koncertu w wykonaniu Chóru Kameralnego Discantus pod batutą Sławomira Bronka.

Występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"

Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie zaprasza na wyjątkowy koncert. W niedzielę po raz pierwszy na deskach sceny w Żukowie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Artyści zaprezentują się w koncercie "A to Polska właśnie". Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" to jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych, założony 1 lipca 1953 przez Stanisława Hadynę oraz Elwirę Kamińską. "Śląsk" to ceniony na całym świecie zespół, który odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach. Wielokrotnie nagradzany dał ponad 7 tysięcy koncertów dla ponad 25 milionów widzów. Obecnie tworzy go ponad stuosobowy skład artystyczny, który obejmuje chór, balet i orkiestrę. W repertuarze zespołu znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych - od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez wielce efektowne koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej. Bilety do nabycia w Ośrodku Kultury i Sportu w Żukowie (ul. Mściwoja 6), w cenie 30 zł ulgowy (studenci, emeryci, renciści) oraz 60 zł normalny.

Bikeowy maraton MTB

W niedzielę 15 września rusza kolejna edycja Bikeowego Maratonu. Maraton łączący pasję do roweru z miłością i wsparciem do drugiego człowieka - przyjaciela Burego Misia, odbędzie się na trzech dystansach. Szczegóły można znaleźć tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.