Żukowo. Zderzenie autobusu szkolnego z osobówką - cztery osoby poszkodowane

piątek, 13 września 2019 r., 09:42
fot. Bartosz Kitowski

Chwile grozy w piątkowy poranek przeżyło 51 dzieci podróżujących autobusem szkolnym, który zderzył się z samochodem osobowym marki toyota w Żukowie.

W piątkowy poranek o godzinie 8.44 w Żukowie na ul. Pod Otomino doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem. Autobusem podróżowało łącznie z kierowcą 55 osób, czworo dorosłych i 51 dzieci. Trójka z dzieci doznała powierzchownych potłuczeń i zadrapań, w zawiązku z tym udzielono im pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia. Do szpitala przewieziono 50-letnią kobietę, kierującą toyotą.

- Kobieta kierująca toyotą avensis wyjeżdżała z drogi podporządkowanej z zamiarem skrętu w lewo w kierunku Kościerzyna, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu autobusowi marki Man - informuje podkom. Aleksandra Drewa z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Na miejscu trwają czynności ratunkowe. Oboje kierujący byli trzeźwi, szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Dzieci przesiadły się już do autobusu zastępczego.

W akcji wzięły udział jednostki Straży Pożarnej z Kartuz i Żukowa, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja.

SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.