Amator Kielpino z serią zwycięstw na początek piłkarskiego sezonu

piątek, 13 września 2019 r., 10:47
fot. nadesłane

Udany początek sezonu 2019/2020 rozpoczęli zawodnicy A klasowej drużyny Amatora Kiełpino, którzy po pięciu kolejkach z kompletem zwycięstw są wiceliderem tabeli, tuż za wyprzedzającym ich lepszym stosunkiem bramek GKS Sierakowice.

Zespół Amatora w dwóch pierwszych meczach imponował doskonała skutecznością pokonując po 7:1 GKS II Kowale oraz Grom Trutnowy. W obu meczach po trzy bramki strzelał Dawid Lamk, do siatki rywali trafiali również: Remigiusz Gac, Michał Papina, Kacper Szczesny i Dawid Papina (z drużyną z Kowal) oraz Sebastian Kąkol, Kacper Kiełdanowicz, Michał Papina i Karol Kosek (z Gromem).

Następnie zespół seniorów z Kiełpina wygrywał dwukrotnie po 2:1. Wpierw w meczu wyjazdowym z FC Gowidlino po bramkach Kacpra Kiełdanowicza i Dawida Papina, a następnie u siebie z Orłem Straszyn (bramki Michała Papina i Dawida Lamk). W ostatnią sobotę natomiast Amator znów rozstrzelał się pokonując na wyjeździe KS Sulmin 6:1, gdzie po dwie bramki strzelili Karol Kosek i Dawid Lamk i po jednej Grzegorz Keliński i Michał Klaman.

- W międzyczasie w II rundzie Pucharu Polski Amator pokonał w Straszynie Orła 2:1 po bramkach Karola Koska i Dawida Lamk i awansował do kolejnej rundy, w której podejmie lidera IV ligi Arkę II Gdynia - wyjaśnia Mariusz Lamk.

W bieżącym sezonie klub z Kiełpina zgłosił również drugi zespół seniorów, który startuje w rozgrywkach B klasy. Po nieudanej inauguracji, w Sulęczynie młody zespół uległ Słupii 1:2 (bramka Kacper Szczesny), w drugiej kolejce Amator II wygrał w Kiełpinie z Budmarem Bytonia 5:1, po bramkach Szymona Bluhm, Jakuba Socha, Mateusza Miłosza, Błażeja Wróbla i Marka Klawitra.

Ponadto Amator reprezentuje w rozgrywkach pod auspicjami Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, aż pięć zespołów juniorskich w kategoriach trampkarzy, młodzików, orlików oraz w dwóch rocznikach żaków.

W listopadzie klub planuje również ogłosić nabór do kolejnej drużyny skrzatów w rocznikach 2014 i młodsi.

nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.