APK Jedynka Kartuzy rozpoczyna współpracę z Akademią Lechii Gdańsk

piątek, 13 września 2019 r., 12:32
fot. Internet/APK Jedynka Kartuzy

Działający przy Szkole Podstawowej nr 1 klub APK Jedynka Kartuzy zawarł porozumienie z Akademią Lechii Gdańsk. Dzięki niemu kartuska szkółka piłkarska rozpoczyna współpracę ze szkółką Lechii. W jej ramach wyróżniający się zawodnicy będą mogli dołączyć do Lechii, kartuskie drużyny będą uczestniczyć w turniejach organizowanych przez gdańską akademię, a trenerzy będą zapraszani na tzw. staże trenerskie.

Współpraca umożliwi m.in. oglądanie meczy PKO Ekstraklasy na Stadionie Energa Gdańsk przez młodzików z Jedynki. Kartuscy piłkarze będą zapraszani do eskorty wprowadzającej piłkarzy na mecz. Jak informuje Lechia Gdańsk, na swojej stronie, w poprzednich latach kilku zawodników trenowanych przez obecnych trenerów APK Jedynka dołączyło do Akademii Lechii. Marcel Wysiecki i Olivier Bieliński są w kadrze rocznika 2006, a Aureliusz Cichosz w drużynie rocznika 2009. W zespołach Akademii Lechii trenują również bracia Jóskowscy - Jan i Jakub

W APK Kartuzy trenuje już 200 zawodników. Obecnie w APK Jedynka pracuje ośmiu trenerów z kwalifikacjami UEFA A oraz B. Akademia powstała przy porozumieniu ze Szkołą Podstawową nr 1 w Kartuzach.

- Bardzo się cieszymy z nawiązania partnerstwa z Lechią, gdyż to ogromna szansa dla naszych uczniów. Jesteśmy jedną z czterech szkółek na Pomorzu, które otrzymały możliwość takiej współpracy - mówi Dariusz Zelewski, dyrektor SP nr 1 w Kartuzach.

Przypomnijmy, że w kartuskiej Jedynce w tym roku szkolnym powstał usportowiony oddział klasy pierwszej, stworzony specjalnie z myślą o zawodnikach APK Jedynki.

- Zależy nam na stworzeniu ośrodka sportowego, skupiającego najlepszych zawodników w powiecie, którzy w przyszłości będą mogli zasilić drużynę Akademii Lechii Gdańsk. Porozumienie i fakt, że jesteśmy akademią partnerską Lechii na pewno nam pomoże w realizacji celów - powiedział prezes APK Jedynka Marcin Ratke dla serwisu lechia.pl.

- Bardzo cieszy nas fakt, że udało się zostać partnerem Lechii Gdańsk. To jest w pewnym sensie spełnienie naszych marzeń. Wiemy, że dzięki wspólnej współpracy, nasze dzieci z Akademii i to nie tylko te najbardziej uzdolnione będą mogły skorzystać z tego faktu. Wiąże się to m.in. z wizytą na stadionie Energa Gdańsk podczas rozgrywek PKO Ekstraklasy, nie mówiąc już o możliwości wyprowadzania zawodników, co jest na pewno marzeniem wszystkich dzieci. Dodatkowo nasi szkoleniowcy będą mogli odbywać staże trenerskie, a zespoły będą grały wspólne sparingi czy turnieje - dodał prezes APK Jedynka.

Oprac. MD-Z
Info: lechia.pl i SP nr 1 Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.