Gevorg Sahakyan bez medalu Mistrzostw Świata w Kazachstanie

poniedziałek, 16 września 2019 r., 12:15
fot. nadesłane

W niedzielę w Nur-Sultan w Kazachstanie odbyły się Mistrzostwa Świata w zapasach. Zaledwie jeden punkt zabrakł Gevorgowi Sahakyan do strefy medalowej i kwalifikacji olimpijskiej.

Mistrzostwa Świata w Nur-Sultan w Kazachstanie to zawody, na które czekali wszyscy kibice kartuskich zapasów. Reprezentant Gks Cartusii Kartuzy - Gevorg Sahakyan, turniej rozpoczął bardzo dobrze. W pierwszej swojej walce bez większych problemów pokonał reprezentanta Szwecji Danielem Soini 7:0. W drugiej rundzie zmierzył się z Litwinem Edgarasem Venckaitis'em, z którym również przewagą techniczną wygrał pojedynek 9:0.

W walce o wejście do półfinału i strefy medalowej zmierzył się z Mohamed'em Elsayed. Walka zakończyła się remisem 9:9 i zwycięstwem Egipcjanina, któremu sędziowie przyznali dodatkowe dwa punkty.

- Jak zawsze takie starcia tej rangi obfitują w niezrozumiałe decyzje sędziowskie. Pierwsza z nich to przymusowy parter dla Gevorga w momencie, w którym kibice spodziewali się odwrotnej decyzji. 7:0 to stan po parterze, wydawałoby się beznadziejny, ale nasz zawodnik w sposób doskonały odrobił straty, i kiedy wydawało się, że przy stanie 9:9 otrzyma kolejne dwa punkty, dał znać o sobie arbiter, który po prostu ich nie zauważył lub celowo pominął. Mimo nieprzyjemnych zdarzeń ważne jest to, że w tym turnieju Gevorg potwierdził swoją przynależność do światowej czołówki i pokazał, że nominacja olimpijska jest w jego zasięgu - skomentował klub GKS Cartusii.

nadesłane/GKS Cartusia Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.