Koszykarki UKS BAT Kartuzy rozpoczynają nowy sezon ligowy

poniedziałek, 16 września 2019 r., 14:17

Po niezwykle udanym sezonie 2018/2019 koszykarki UKS BAT Kartuzy przygotowują się do kolejnego. W tym sezonie, aż siedem drużyn rywalizować będzie w pomorskiej lidze koszykówki. Rocznik 2004 wraz z trenerkami Moniką Tomaczkowską i Magdaleną Makurat rozpocznie sezon od turnieju w Rydze. Młodsze koleżanki z rocznika 2007, pierwsze rozgrywki mają za sobą.

Po obozie sportowym przyszedł czas na mecze przedsezonowe. Najbardziej utytułowana drużyna w klubie, rocznik 2004 wraz z trenerkami Moniką Tomaczkowską i Magdaleną Makurat rozpocznie sezon od turnieju w Rydze. Młodsze koleżanki z rocznika 2007, już pierwszy turniej mają za sobą.

W dniach 14 -15 września w Gdyni odbył się Turniej Koszykówki im. Małgorzaty Dydek. W pierwszym meczu drużyna z Kartuz pokonała KSKK Koszalin 59 - 45, w kolejnym gospodynie GTK Arka Gdynia 44 -22. W niedzielę zagrały o złoty medal z TRUSO Elbląg.

- Przez trzy kwarty prowadziły kartuzianki. W ostatniej kwarcie dwie wcześniejsze kontuzje i faule zawodniczek nie pozwoliły utrzymać korzystnego wyniku i ostatecznie po porażce 49 -61 ze srebrnymi medalami wróciły do domu - relacjonuje Arkadiusz Blok.

Ta sama drużyn 27 września będzie gospodarzem turnieju rozgrywanego w SP nr 5 w Kartuzach im. Aliny Labudy. Mecze ligowe rozpoczną się na początku października i potrwają do końca marca. Po tym okresie najlepsze cztery drużyny rywalizować będą na szczeblu centralnym w ćwierćfinałach, półfinałach i najlepsze drużyny kończą sezon w finałach Mistrzostw Polski.

Miniony sezon dla koszykarek UKS BAT Kartuzy był bardzo udany. "Baciki" wywalczyły srebrny medal w Mistrzostwach Polski w kategorii U16 razem z trenerkami Moniką Tomaczkowską i Magdalena Makurat. Czwarty raz z rzędu zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji ,, Najlepszy klub młodzieżowy na Pomorzu'' w punktacji wojewódzkiej. Trzy zawodniczki zostały powołane do kadry wojewódzkiej - Nicola Litwin, Agnieszka Kusiak, Julia Brzeska, gdzie wywalczyły brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Ponadto Kinga Potraca zdobyła brązowy medal w kategorii U22 z drużyną AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Złote krążki w kategorii U18 z drużyną GTK Arka Gdynia wywalczyła Aleksadra Ustowska i Alicja Płotka. Srebrne medale w kategorii U18 z drużyną Sportowa Politechnika Gdańsk zdobyły Anna Adamczyk, Agata Piastowska i Dominika Grzenkowicz. Agata Makurat reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy do lat 16.