Żukowo. Przebudowa przyszłej siedziby OKiS-u zmierza ku końcowi

wtorek, 17 września 2019 r., 14:54
fot. longina Templin

Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęto przebudowę budynku, w którym swoje lokum będzie miał Ośrodek Kultury i Sportu oraz biblioteka z czytelnią. Nowa siedziba znajduje się tuż obok zrewitalizowanego spichlerza. Samorządowa instytucja kultury jaką jest OKiS będzie wreszcie miała siedzibę z prawdziwego zdarzenia. Do tej pory mieści się w niewielkim budynku na peryferiach miasta.

- Budynek potocznie zwany pustakiem został całkowicie zmodernizowany łącznie ze wzmocnieniem fundamentów. Wykorzystane zostały piwnice, które dostosowano do potrzeb przyszłego archiwum dla żukowskiego urzędu gminy. Parter i piętro zaadaptowano na biura, sale konferencyjne i warsztatowe oraz na bibliotekę i czytelnię. Nie zapomniano o windzie dla osób niepełnosprawnych, a także oznaczenia dla niedowidzących, a na każdym piętrze i w piwnicy zamontowane są tablice tyflograficzne - wyjaśniał Wiesław Pałka, koordynator referatu inwestycji w żukowskim urzędzie.

Powierzchnia użytkowa piwnicy wynosi 176 metrów kwadratowych, parter to prawie 400 metrów kwadratowych i pierwsze piętro - 405 metrów kwadratowych. Budynek kolorystycznie i stylistycznie nawiązuje do znajdującego się w sąsiedztwie spichlerza.

Zabezpieczone jest miejsce na parking. W tej kwestii zawarto umowę służebności z żukowskim GS-em.

- Wykonawca firma Majkowski - Bau z Kościerzyny zakończyła już swoje prace. Teraz czekamy na odbiór techniczny. Koszt inwestycji opiewa na kwotę około 5 mln złotych - dodał inspektor Wiesław Pałka.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.