Ewa Klein - Dyjeta nową radną Rady Miejskiej w Kartuzach

wtorek, 17 września 2019 r., 17:06
fot. AL

Podczas wtorkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach odbyło się zaprzysiężenie nowego członka rady. Została nim Ewa Klein - Dyjeta, która mandat radnej objęła po tragicznie zmarłym śp. Pawle Szlasie.

Wtorkowe posiedzenie Rady Miejskiej w Kartuzach zainaugurowało zaprzysiężenie nowej radnej. Skład rady uzupełniła Ewa Klein-Dyjeta.

- Chciałabym powitać wszystkich zebranych oraz jednocześnie życzyć sobie i nam wszystkim dobrej, owocnej współpracy - mówiła nowa radna.

Ewa Klein-Dyjeta jest mieszkanką Kartuz. Ma 63 lata. Od 40 lat pracuje w Spółdzielni Mieszkaniowej "Kaszuby", obecnie na pół etatu. Emerytka. Radna kadencji 2011- 2014. W 2012 roku uzupełniła skład rady, przejmując mandat po Andrzeju Kwidziński, który zmarł w maju tegoż roku.

W wyborach samorządowych w 2018 roku startowała w okręgu nr 2 (Kartuzy-ulice: Abrahama, Brzozowa, Bukowa, Dębowa, Feliksa Marszałkowskiego, Gdańska, Jarzębinowa, Jesionowa, Jeziorna, Klonowa, Kościerska, Leśna, Lipowa, Marszałka Piłsudskiego, osiedle Derdowskiego, osiedle Generała Sikorskiego, osiedle Wybickiego, Polna, Przy Torach, Sędzickiego, Tredera, Węglowa, Zacisze, Zamkowa). O mandat walczyła z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Checz - Dla Gminy i Mieszkańców. Zdobyła 108 głosów.

Przypomnijmy, że nowa członkini rady objęła mandat po Pawle Szlasie, który zginął w wypadku drogowym, do którego doszło pod koniec lipca na trasie Smętowo Chmieleńskie - Kartuzy. Śp. Paweł Szlas w Radzie Miejskiej w Kartuzach zasiadał po raz pierwszy. Sprawował funkcję przewodniczącego Komisji Społecznej, zasiadał też jako członek w komisji oświaty. Przez wiele lat był zawodnikiem sekcji piłki ręcznej GKS Cartusii Kartuzy. W ostatnim czasie grał w piłkę nożną jako bramkarz drużyny Słońce Kartuzy w lidze halowej czy w lidze orlika w Kartuzach w zespole Forma Fitness Team. Miał 28 lat.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.