Kolorowe latawce i wieczór pełen wspomnień w Sławkach

środa, 18 września 2019 r., 13:15
fot. nadesłane

W miniony weekend kolorowe latawce ozdobiły niebo w Sławkach. Dzięki inicjatywie miejscowego Kola Gospodyń Wiejskich oraz Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego z Wieżycy ponad 30 dzieci wzięło udział w warsztatach z budowania latawców.

W sobotę i niedzielę w Sławkach miało miejsce bardzo niecodzienne wydarzenia zorganizowane przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz Kaszubski Uniwersytet Ludowy z Wieżycy dla społeczności lokalnej. Sołtys Sławek udostępnił stodołę, w której odbyły się warsztaty dla rodzin z budowania latawców.

Niezwykle interesujące i profesjonalne warsztaty zostały poprowadzone przez państwa Milarskich z Fundacji "Strefa Mocy". Wzięło w nich udział 30 dzieci, a kolorowe latawce fruwały po niebie w Sławkach w sobotę oraz w niedzielę podczas specjalnego pokazu i konkursu. Dzieci bawiły się swoimi pracami aż do wieczora.

W sobotni wieczór w tym samy miejscu, w starej stodole odbyły się również pierwsze "Gawędy" - spotkanie pełne wspomnień. Opowieści z czasów przedwojennych gminy Somonino snuły Maria Lewandowska i Krystyna Karczewska. Zaprezentowały również ponad 60 zdjęć rodzinnych z tamtych lat.

Panie z Koła Gospodyń przygotowały pyszny poczęstunek, a za stodołą zapłonęło ognisko dla amatorów pieczonych kiełbasek i ziemniaków.

Kolejne spotkanie odbędzie się 4 października o godzinie 18:00 w Stodole znajdującej się w gospodarstwie Sołtysa Sławek!

nadesłane/KGW Sławki

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.