W żukowskiej podstawówce obchodzono Dzień Kropki

piątek, 20 września 2019 r., 11:07
fot. nadesłane

We wtorek 17 września w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie obchodzono International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Uczniowie klas 0-2 przygotowania do Dnia Kropki rozpoczęli już wcześniej, tworząc grupowe drzewa talentów. Te piękne, kolorowe prace udekorowały korytarze szkoły.

17 września każdy, kto przekroczył próg szkoły otrzymał pamiątkową kropkę - naklejkę. Drobiazg a wywołał wiele uśmiechów. Po 8.00 poszukiwania kropek rozpoczęły klasy 3. Kolorowe kółka były ukryte w różnych miejscach placówki, można je było odkryć po rozwiązaniu zagadek. Wszystkim grupom udało się uzupełnić wymaganą planszę kropek. Na koniec tej aktywności na uczniów czekało pamiątkowe zdjęcie w kropkoramce i dyplom.

Tego dnia szkołę odwiedzili goście specjalni, Natalia Langa z Biblioteki Publicznej Samorządowej w Żukowie, która 2a przeczytała "Kropkę" i pomogła uczniom szukać kropki ukryte w szkole oraz Witold Szmidtke, przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie.

O 10.30 2a miała zaszczyt zaprezentować przybyłym gościom i uczniom klasom 0 krótką formę teatralną nawiązującą do historii Vashti. Z kolei najmłodsi zrewanżowali się pięknym wykonaniem piosenki "Kropka".

Kropka poruszyła także uczniów starszych klas. Uczniowie również mogli pochwalić się swoimi talentami, które zapisali na okrągłych karteczkach i przyczepili do drzewa talentów. Młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności w odczytywaniu współrzędnych geograficznych, w kodowaniu kodów QR z wykorzystaniem wiedzy z matematyki oraz zapisywaniu swojego imienia za pomocą alfabetu Morse'a.

Uczniowie rozwiązywali rebusy związane z kropką, a także wypisywali kropkowe rzeczy i zwierzęta. Swoją sprawność fizyczną uczniowie demonstrowali na macie grając w Twistera, natomiast talent plastyczny przydał się przy kropkowym rysunku. Na koniec uczniowie mogli zaprezentować miejsca które odwiedzili w czasie wakacji naklejając kropkę na mapie Polski. W taki dzień nie mogło też zabraknąć sympatycznego zdjęcia z kropką!

Organizatorami tego dnia byli: Wioleta Krause oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką Joanną Jażdżewską oraz Teresą Pionk. Podziękowania jednak należą się wszystkim zaangażowanym osobom.

nadesłane/SP nr 2 w Żukowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.