Cartusia 1923 Kartuzy bez awansu do Pucharu Polski

piątek, 20 września 2019 r., 12:06

W niedawno zakończonym pojedynku rozgrywanym w Zblewie w ramach III rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Pomorskiego ZPN, piłkarze IV ligowej Cartusii 1923 Kartuzy, nie dali rady niżej notowanej drużynie Sokoła Zblewo, przegrywając 3:1 (1:1).

Piłkarze IV ligowej Cartusii 1923 Kartuzy, występujący w bardzo okrojonym składzie, praktycznie samą młodzieżą, nie dali rady niżej notowanej drużynie Sokoła Zblewo. Aktualny lider V Ligi gr 2 wygrał z kartuzianami 3:1 (1:1).

Regulaminowy czas zakończył się remisem 1:1, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, którą lepiej zagrali gospodarze, którzy najpierw w 2 minucie wyszli na prowadzenie, a potem w ostatniej minucie meczu ustalili wynik spotkania na 3:1.

- Na uwagę zasługuje kolejny debiut w seniorskiej piłce wychowanka Cartusii 17- letniego bramkarza Teofila Wezel. Drużynie ze Zblewa i jej trenerowi Mariuszowi Majewskiegmu gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z Pucharem Polski - skomentował klub Cartusii 1923.

Bramki strzelali:

1:0 Kugiel Damian (28'), 1:1 Rypel Paweł (k. 39'), 2:1 Gronkowski Kamil (92'), 3:1 Wenta Mateusz (120')

Skład Cartusii:Filip Petka (M) (110' Teofil Wezel (M))- Zapora Klaudiusz (M), Mach Miłosz (M), Raulin Adrian (M)- Piór Paweł (M) (68' Adamczyk Oskar (M)), Kuss Przmysław, Bodzak Zbigniew, Nurek Dominik, Konkol Łukasz (M) (75' Dejk Dominik (M)), Rypel Paweł - Ustwoski Filip;