Weekend z dożynkami wojewódzkimi, giełdą mam i biegiem Arasmusa

piątek, 20 września 2019 r., 14:32

W niedzielę w Kartuzach odbędą się dożynki województwa pomorskiego. Imprezie towarzyszyć będzie koncert grupy Lombard. W kalendarzu wydarzeń na nadchodzący weekend znalazły się również m.in. Jesienna Giełda Mam oraz Bieg Arasmusa.

Jesienna Giełda Mam w Kartuzach

Już w sobotę w Kartuzach odbędzie się kolejna odsłona Giełdy Mam. Tradycyjnie giełda odbędzie się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach, w budynku przy ul. 3 Maja. To wydarzenie na stałe wpisało się kalendarz miejskich wydarzeń. Giełda rozrosła się do sporych rozmiarów i przyciąga grono stałych uczestników, jak również wielu nowych. Impreza przynosi obustronne korzyści. Panie, które sprzedają mogą pozbyć się zalegających w domu dziecięcych rzeczy, z których ich pociechy wyrosły i przy okazji, odrobinę zasilić domowy budżet, a inne mamy mogą nabyć ubranka i akcesoria dla swoich maluchów w bardzo korzystnych cenach. Stoiska będzie można odwiedzać od godz. 8 do godz. 12.

Akcja krwiodawstwa w Kamienicy Królewskiej

Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. bł Marty Wieckiej przy parafii pw. MBNP w Kamienicy Królewskiej serdecznie zaprasza wszystkich aktywnych krwiodawców oraz tych, którzy chcieliby oddać krew po raz pierwszy na XI Akcję Krwiodawstwa. Podzielić się krwią będzie można w sobotę 21 września od godziny 9 do 14. Krwiobus zaparkuje na placu przy remizie OSP w Kamienicy Królewskiej przy ulicy Królewskiej 10. Każdy, kto odda krew otrzyma pakiet 8 czekolad oraz losowo wybrany upominek. Organizatorzy przypominają o zabranie dowodu tożsamości. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekkostrawny posiłek.

40-lecie oddziału ZK-P w Somoninie

W sobotę somonińscy zrzeszeńcy obchodzić będą jubileusz 40-lecia oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 15.00 Mszą Świętą z liturgią słowa w języku kaszubskim w kościele pw. Trójcy Świętej i Wszystkich świętych w Goręczynie. O godz. 16 rozpoczną się uroczystości w budynku remizy OSP w Goręczynie. W programie prezentacja - historii oddziału ZKP w Somoninie, podziękowania dla zasłużonych członków oraz sponsorów, program artystyczny i poczęstunek.

Dożynki województwa pomorskiego w Kartuzach

W tym roku gospodarzem Dożynek Województwa Pomorskiego będą Kartuzy. Wojewódzkie święto plonów odbędzie się w niedzielę w Parku Solidarności. W programie: uroczysta Msza Święta w intencji rolników w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kartuzach o godz. 13, korowód dożynkowy (godz. 14.30), ceremoniał dożynkowy w Parku Solidarności w Kartuzach, ponadto: Wojewódzki Konkurs na Wieniec Dożynkowy, Biesiada Dożynkowa (degustacja lokalnych potraw), lokalni wystawcy i rękodzielnicy, występy artystyczne. Na godz. 21 zaplanowano koncert zespołu Lombard.

Bieg Arasmusa

W niedzielę w Kiełpinie odbędzie się wielkie święto biegania. Bieg Arasmusa - to impreza, która przyciąga w ten urokliwy zakątek gminy Kartuzy setki miłośników aktywności fizycznej i znakomitych zawodników z całej Polski. Bieg główny zaplanowano na godz. 16. Imprezie będą towarzyszyć też biegi dla dzieci, dla rodzin oraz dla par.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.