Kiełpino. 550 zawodników wystartowało w czwartej edycji Biegu Arasmusa

niedziela, 22 września 2019 r., 22:17
fot. MD-Z

Niedziela w Kiełpinie upłynęła pod znakiem biegania. Po raz czwarty odbył się tam Bieg Arasumsa. Na głównym dystansie na pięć kilometrów ścigało się 550 osób. Imprezie towarzyszyły także m.in. bieg dla par, biegi dziecięce i bieg rodzinny.

Bieg Arasmusa odbył się w Kiełpinie po raz czwarty. Imprezę zorganizowała Akademia Biegowa Kiełpino i Kartuzy we współpracy z gminą Kartuzy, sołectwem Kiełpino, parafią św. Michała Archanioła oraz powiatem kartuskim. Celem imprezy była nie tylko promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród mieszkańców Pomorza i gminy Kartuzy, ale również uczczenie pamięci zasłużonego dla Kiełpina ks. Antoniego Arasmusa. Bieg posiada atest PZLA. Na dystansie 5 km ścigało się 550 zawodników. Wśród mężczyzn najszybszy był Piotr Mielewczyk z Lęborka, natomiast wśród kobiet Marta Łagownik z Gdańska. Warto zaznaczyć, że Marta Łagownik ustanowiła nowy rekord trasy i pobiła swoją życiówkę.

Prócz biegu głównego odbyły się również biegi dla najmłodszych - bieg maluszka z rodzicami, bieg krasnala, chochlika, smyka i urwisa, bieg rodzinny na dystansie 1 km oraz bieg dla par.

Mężczyźni open:

1. miejsce - Piotr Mielewczyk z Lęborka, 0:15:02
2. miejsce - Szymon Belgrau z Międzyrzecza, 0:15:36
3. miejsce - Arkadiusz Połeć z Gdyni, 0:15:59
4. miejsce - Rafał Wiśniewski z Olsztyna, 0:16:18
5. miejsce - Piotr Straszak z Szemudu, 0:16:21

Kobiety open:

1. miejsce - Marta Łagownik z Gdańska, 0:16:48
2. miejsce - Katarzyna Pobłocka-Głogowska z Gdyni, 0:18:21
3. miejsce - Natalia Ruchlewicz ze Sztumu, 0:19:09
4. miejsce - Aleksandra Pochranowicz z Białego Boru, 0:19:39
5. miejsce - Magdalena Roraf z Celbowa, 0:19:46

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.