Sebastian Bir mistrzem Polski w zapasach. Dominika Konkel mistrzynią Makroregionu

poniedziałek, 23 września 2019 r., 10:03
fot. nadesłane

W miniony weekend w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23. Na sali KS Sobieski Poznań o tytuły najlepszych do lat 23 walczyli zapaśnicy stylu klasycznego z całego kraju. Popisowe walki w kategorii do 67kg stoczył zawodnik GKS Cartusii, Sebastian Bir, który wywalczył tytuł Mistrza Polski. Mistrzowski tytuł zdobyła również Dominika Konkel na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Żarach.

Niewątpliwie pierwszoplanową imprezą zapaśniczą tego weekendu były Młodzieżowe Mistrzostwa Polsku U23. Sebastian Bir po długim czasie stanął na upragnionym najwyższym stopniu podium.

- Cztery pojedynki w bardzo dobrym stylu, przez cały czas kontrola nad przeciwnikiem i dobre taktyczne rozstrzygnięcia. Wszystkie walki wygrane bez straty punktu. Wynik niesamowity, tym bardziej, że jeszcze niecały rok temu poważna kontuzja kolana pod znakiem zapytania stawiała dalsze starty, ale od czego mamy dobrych lekarzy. Szybka interwencja medyczna i rehabilitacja oraz siła woli Sebastiana dały efekt. To złoto jest wynikiem jego pracy i determinacji. Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów - wyjaśnia klub GKS Cartusii.

W turnieju walczyli także Jędrzej Wiśniewski (97kg), który zajął VIII miejsce oraz Krzysztof Niklas (kat.77kg), który wywalczył IX miejsce. Cartusia zajęła IX miejsce na na XXV startujących zespołów, a w narożniku sekundował trener Bartłomiej Pryczkowski.

Do dobrych wiadomości przyzwyczaja nas także Dominika Konkel, która wraz z Pauliną Rejter broniły barw Cartusii w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Żarach. Dominika poradziła sobie pewnie ze swoimi przeciwniczkami wygrywając kat. 36kg. Odniosła trzy zwycięstwa tracąc tylko jeden punkt techniczny.

- Wynik cenny, biorąc pod uwagę, że jest to start w wyższej kategorii wagowej. Mniej szczęścia miała Paulina Rejter, która dotarła do strefy medalowej przegrywając walkę o brązowy medal. Trener - tata Łukasz Konkel bardzo dumny, koleżanki i koledzy z Cartusii również, a w domu zapewne duża radość pierwszego kibica Dominiki - mamy - komentował klub GKS Cartusii.

Oprac.SG
nadesłane GKS Cartusia

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.