W Podjazach świętowano Dzień Kropki

poniedziałek, 23 września 2019 r., 11:32
fot. nadesłane

We wtorek, 17 września odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym roku po raz pierwszy w akcji udział wzięli uczniowie z oddziałów przedszkolnych i klas O-II Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. "Inka" w Podjazach.

Chociaż brzmi to tajemniczo, Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie. To dzień kreatywności, odwagi, talentu i wiary we własne siły. Inspiracją świętowania tego dnia była kropka, która zmieniła świat małej Vashti. Dzięki kropce i nauczycielce plastyki dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości.

- W tym dniu zorganizowałyśmy wiele działań, które pomogły dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim była kropka. Wspólnie obejrzeliśmy film o kropce pt. "The Dot", a następnie uczniowie zainspirowani przez małą Vashti tworzyli kropkowe dzieła sztuki - wyjaśnia Anna Krawiec, koordynatorka projektu.

- Cieszymy się, że dołączyliśmy do radosnych "kropkowiczow" z 82 krajów - dodaje.

nadesłane/SP Podjazy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.