Julia Gruchała Mistrzynią Polski Młodziczek w biegu na 1000m

wtorek, 24 września 2019 r., 08:30
fot. nadesłane

W miniony weekend w odbyła się najważniejsza impreza sportowa lekkoatletyczna w kraju dla młodzików. Areną zmagań Mistrzostw Polski U16 czyli roczników 2004-2005 był tarnowski stadion. Fenomenalnie spisała się Julia Gruchała, zawodniczka Akademii Biegowej Kartuzy na dystansie 1000m, która sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski uzyskując doskonały rezultat 2:56,80.

To nie tylko rekord życiowy poprawiony o blisko 4 sekundy, ale także najlepszy rezultat w tegorocznych tabelach! To pierwszy złoty medal krajowego czempionatu w historii czterech lat działalności Akademii.

Przypomnijmy tylko, że w roku biegłym Julia wywalczyła w Bełchatowie na tej samej imprezie srebrny medal. Jednak tegoroczna stawka zawodniczek była zdecydowanie najsilniejsza od lat. Aż 15 najszybszych dziewcząt wróciło do domu z rekordami życiowymi. Po pasjonującym finiszu zwycięstwo na rzecz młodej biegaczki z Kaszub musiała oddać reprezentantka AZS AWF Warszawa Małgorzata Strzeżysz (2:57,64). Na trzeciej pozycji uplasowała się Paulina Rębacz z KS Żeglina Sieradza z wynikiem 2:59,07.

Podopieczna trenera Karola Nowakowskiego przy współpracy z jego małżonką Dominiką na co dzień trenuje w Kiełpinie od 2,5roku. Jest mieszkanką Goręczyna, która we wrześniu rozpoczęła kolejny etap edukacji w kartuskim Liceum Ogólnokształcącym na Klasztornej. Warto odnotować, że w tym roku Julia wygrała wszystkie najważniejsze imprezy sezonu: makroregion na stadionie przed dwoma tygodniami w Sopocie także na dystansie 1000 metrów, makroregion w biegach przełajowych na 3km, mistrzostwa woj. Pomorskiego w biegach przełajowych oraz drugie miejsce na 600m na stadionie oraz mistrzostwo Polski w biegach przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Akademia Biegowa Kartuzy prowadzi zajęcia lekkoatletyczne dla młodzieży i dorosłych. Treningi otwarte dla wszystkich odbywają się w Kiełpinie w poniedziałki o godzinie 19:30 oraz 19:00 w Kartuzach w każdą środę. Akademia jest także organizatorem dwóch największych biegów w tej części Pomorza czyli grudniowego Santa Run Kartuzy oraz Biegu Arasmusa, którego czwarta edycja odbyła się także w minioną niedzielę w Kiełpinie.

nadesłane/Akademia Biegowa Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.