Biegi Damroki w Chmielnie - po raz pierwszy w cyklu Kaszuby Biegają

niedziela, 29 września 2019 r., 21:23
fot. MD-Z

Ponad 760 zawodników wystartowało w 25. edycji Biegów Damroki w Chmielnie. Imprezę po raz pierwszy zorganizowano w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Uczestnicy ścigali się na dystansie 10 kilometrów.

W niedzielę w Chmielenie odbyła się 25. edycja Biegów Damroki. W tym roku zmagania odbyły się w nowej formule - w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Była to przedostatnia impreza biegowa w tym sezonie. W zawodach wzięło udział łącznie ponad 760 zawodników, przy czym aż 321 wystartowało w biegu głównym na 10 kilometrów.

- To niesamowity wynik, który pokazuje siłę marki Kaszuby Biegają. O cyklu mówi się w całej Polsce. Przyjeżdżają do nas zawodnicy ze Śląska, Małopolski, Mazowsza, Kujaw, Mazur, którzy są pod wrażeniem organizacji i pięknych terenów kaszubskich, które w Chmielnie są szczególnie cudowne. - mówił o frekwencji dyrektor cyklu Henryk Miotk.

Trasa biegu głównego na 10 km wiodła przez ulice Chmielna tamtejsze osiedla oraz wsie Zawory i Rekowo - wokół jeziora Kłodno. Tradycyjnie imprezie towarzyszyły biedi dzieci i młodzieży na dystansach 400 m, 800 m i 1200 m. Najmłodsi mogli sprawdzić się w Biegu Przedszkolaka na 100 m, a wszyscy chętni w biegu na 1200 m.

Imprezie towarzyszyły atrakcje takie jak - koncert zespołu górlaskiego z Łomnicy na Słowacji, zażywanie tabaki kaszubskiej, porady dietetyczne, animacje dla dzieci i bogaty poczęstunek. Na każdego czekał oczywiście piękny medal nawiązujący do legendy o księżnej Damroce i łabędziach. Organizatorami wydarzenia byli Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie.

W biegu głównym zwyciężyli Łukasz Kujawski z Żukowa i Alicja Misiak z Susza.

Wyniki:

Kobiety open:

1. miejsce - Alicja Misiak z Susza, 00:40:00
2. miejsce - Agnieszka Kowalczyk z Leszna, 00:40:10
3. miejsce - Małgorzata Tuwalska z Gdańska, 00:41:07
4. miejsce - Agnieszka Czoska z Gdańska, 00:41:11
5. miejsce - Magdalena Roraf z Ceblewa, 00:41:19

Mężczyźni open:

1. miejsce - Łukasz Kujawski z Żukowa, 00:33:44
2. miejsce - Grzegorz Kujawski z Pucka, 00:34:15
3. miejsce - Maciej Kwarta z Bolszewa, 00:34:46
4. miejsce - Szymon Gumkowski z Gdańska, 00:35:18
5. miejsce - Rafał Borzyszkowski z Wielkiego Klincza, 00:35:41

Pełna lista wyników dostępna tutaj.

Ostatnia odsłona cyklu odbędzie się 12 października w Przyjaźni. Chętni będą mogli ścigać się na dystansie 10 km w biegu głównym, lub na dystansie 5 km. Tradycyjnie odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży. Szczegóły i zapisy tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.