Ukradł czteropak i napadł na ekspedientkę. 21-letni recydwista z trzysmiesięcznym aresztem

poniedziałek, 30 września 2019 r., 12:25
fot. internet/pixabay.com

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 21-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, który z jednego ze sklepów na terenie Kartuz ukradł czteropak piwa i kilkukrotnie uderzył ekspedientkę. Okazało się, że mężczyzna był wcześniej karany za podobne przestępstwa.

W czwartek w Kartuzach do jednego ze sklepów należących do popularnej sieci wszedł mężczyzna, wziął z półki cztery piwa i udał się do wyjścia. Kradzież próbowała udaremnić mu ekspedientka, która próbowała zagrodzić mu drogę do wyjścia.

- Mężczyzna kilkukrotnie uderzył kobietę i uciekł. W piątek udało się ustalić jego tożsamość i zatrzymać. To 21-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Okazało się, że był wcześniej karany za rozboje - informuje aspirant Piotr Gdaniec, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

W niedzielę sąd zastosował wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Mężczyźnie grozi kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Może zostać zwiększona o połowę ze względu na fakt, że 21-latek wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwa.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.