Andrzej Leyk - przedstawiciel Kaszubów w Sejmie

czwartek, 10 października 2019 r., 10:00
fot. nadesłane

Szanowni Państwo, nazywam się Andrzej Leyk, mam 55 lat, wspaniałą żonę Sylwię i trójkę cudownych dzieci: dwóch synów Mateusza i Rafała (28 i 26 lat) oraz córeczkę Julkę (13 lat). Urodziłem się w gminie Sulęczyno, mówię po kaszubsku, jestem mieszkańcem gminy Kartuzy. Ludzie mnie znają.

Od wielu lat realizuję swoją pasję sportową - gram w piłkę nożną. To sport zahartował mnie i nauczył, że nie zawsze się wygrywa, ale nigdy nie należy się poddawać. I tą zasadą kieruję się przez całe swoje życie zawodowe i osobiste.

Posiadam ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie bezpieczeństwa, jestem mgr administracji, mam studia podyplomowe ze specjalnością zarządzanie, uprawnienia audytora, kończę studia podyplomowe w Głównej Szkole Menadżerskiej.

Od wielu lat działam społecznie. Jestem dumny jako Honorowy Dawca Krwi (brązowy krzyż zasługi), w przeszłości współtworzyłem i przewodniczyłem organizacji związkowej Solidarność, obecnie działam w dwóch stowarzyszeniach na terenie powiatu kartuskiego: Kaszubsko-Kociewskie Stowarzyszenie im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski", INTEGRACJA - EDUKACJA. Dzięki mojej inicjatywie w ub. roku w Prokowie powstał Uczniowski Klub Sportowy. Od dwóch lat zabiegam o gazyfikację w pod kartuskich miejscowości. Moja żona Sylwia jest szefową struktur Prawa i Sprawiedliwości na powiat kartuski. Nasz dom jest całodobowo otwarty na wszelkie sprawy ludzkie.

W 2014 roku wszedłem w świat polityki i zostałem radnym Rady Powiatu Kartuskiego. W roku 2018 obdarzyliście mnie Państwo zaufaniem, gdyż uzyskałem ponownie mandat radnego powiatowego, nadto rada powiatu powierzyła mi funkcję Członka Zarządu na tą kadencję. Raz jeszcze za to zaufanie dziękuję.

W nadchodzących wyborach parlamentarnych ubiegam się o mandat posła, bo uważam, że jest jeszcze wiele do zrobienia dla naszego regionu. Chcę reprezentować mieszkańców powiatów: kartuskiego, bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, kościerskiego, lęborskiego, puckiego, wejherowskiego oraz miast: Gdyni i Słupska jak również całego Pomorza.

W Sejmie chcę walczyć o sprawy ważne dla naszego regionu. Obiecuję, że jeśli otrzymam szansę - zadbam o kluczowe inwestycje dla Pomorza (budowa obwodnicy, rozbudowę infrastruktury kolejowej, ukończenie budowy kartuskiego Hospicjum). Będę walczyć o czyste i zdrowe powietrze (gazyfikacja), godne życie korzystając w pełni z oferowanych przez rząd programów. Chcę wspierać lokalnych przedsiębiorców, wiem, jakie problemy leżą im na sercu. Pomogę polskim rolnikom, których problemy także są mi znane (posiadam tytuł technika rolnika, wywodzę się z rodziny rolników). Chcę być ambasadorem osób z niepełnosprawnościami, jestem ojcem dziecka specjalnej troski, doskonale znam i rozumiem ich potrzeby.

Jestem osobą otwartą na spotkania, słucham ludzi i działam. Serdecznie zapraszam Państwa do kontaktu ze mną, a 13 października proszę o Państwa głos i zapewniam, że nie zawiodę Państwa oczekiwań.

Z uszanowaniem

Andrzej Leyk

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.