Sierakowice. Uczniowie ZSP wzięli udział warsztatach językowych "Deutsch PLUS"

czwartek, 10 października 2019 r., 11:53
fot. nadesłane

Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach jako jedna z 200 szkół w całej Polsce uczestniczy w projekcie Goethe-Institut "Deutsch PLUS". W ramach projektu uczniowie wzięli udzial w warsztatach językowych, które poprowadziła studentka z Niemiec - Antonia.

Projekt "Deutsch Plus" jest realizowany we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie. To instytucja zapewniająca wysoki poziom kwalifikacji zawodowych nauczycieli. Wpływająca na polepszenie jakości zajęć lekcyjnych z języka niemieckiego we wszystkich typach szkół w całej Polsce. W ramach projektu uczniowie ZSP mogli uczestniczyć w warsztatach językowych, które poprowadziła studentka z Niemiec - Antonia.

- Antonia wprowadziła uczniów w swój świat, w świat życia Berlina i niemieckiej rzeczywistości. Pokazała, jak wygląda jej dzień powszedni, dom rodzinny i codzienne zajęcia. Aktywistka rozmawiała z uczniami o podobieństwach i różnicach między Polską a Niemcami. Przeprowadziła quiz, dotyczący wiedzy o krajach DAChu oraz kilka gier i zabaw językowych - relacjonują koordynatorka projektu, Marta Młyńska.

"Deutsch Plus" wspiera placówki w działaniach na rzecz języka niemieckiego. W ramach przedsięwzięcia uczniowie mają możliwość spotkania się z młodymi ludźmi z Niemiec, wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie, w wymianie uczniowskiej online
(e-twinning) i w bezpłatnych lekcjach Skype.

- Już nie możemy się doczekać naszego kolejnego działania związanego z projektem, a tym razem będzie to… wyjazd do Gdyni na koncert Rogera Reklessa, znanego niemieckiego rapera i producenta muzycznego - dodaje.

Patronat nad projektem objęła Ambasada Niemiec w Warszawie.

Oprac. SG
nadesłane/ZSP Sierakowice
                                                                                                        

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.