Ferie na strzelnicy

czwartek, 12 lutego 2009 r., 12:59
fot. LOK

Kończy się zimowy wypoczynek dla uczniów szkół w powiecie kartuskim. Podczas ferii kilkadziesiąt osób - głównie dzieci i młodzież - skorzystało ze strzelnicy LOK-u w Kartuzach. Mieli okazję zapoznać się z działaniem broni oraz postrzelać do tarczy.

- Postanowiłem zorganizować darmowe zajęcia dla dzieci i młodzieży na strzelnicy, aby mogli wykorzystać wolny czas i spędzić go ciekawie, a przede wszystkim bezpiecznie - oznajmił Stefan Hejna, który prowadzi strzelnicę w Kartuzach. - Często bowiem są to dzieci z biednych rodzin, których po prostu nie stać na kilkudniowe wyjazdy rodzinne.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli okazję zapoznać się z działaniem broni pneumatycznej, jej bezpiecznym używaniem, a także oddać strzały do tarczy.

- Zdecydowanie strzelanie bardziej przypada do gustu chłopcom, aniżeli dziewczynkom, jednak te ostanie jeżeli się już decydowały na oddanie kilku strzałów do tarczy, wcale nie wypadały gorzej - stwierdził Stefan Hejna.

Kartuską strzelnicę w ferie odwiedziło kilkadziesiąt dzieciaków.

- Cieszę się, że mogłem zapewnić im trochę frajdy w te ferie - dodał Stefan Hejna.

Na kartuskiej strzelnicy jednak nie tylko młode twarze można było zobaczyć. Swoich sił spróbowali również nieco starsi, a nawet całe rodziny.

- Oni także chętnie korzystają z obiektu, aby w ten sposób zrelaksować się po pracy i choć na chwilę zapomnieć o codziennych problemach - stwierdził Stefan Hejna.

Piotr Borycki

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.