Gmina wydzierżawiła działkę kartuskim kupcom

środa, 25 lutego 2009 r., 13:56
fot. pio

Kartuscy radni przegłosowali uchwałę dotyczącą wyrażenia zgody na oddanie w użyczenie Stowarzyszeniu Kupców Targowiska w Kartuzach na 25 lat działki znajdującej za dworcem PKS. Dzięki temu będą mogli oni kontynuować swój plan rozbudowy i modernizacji kartuskiego targowiska.

O sprawie pisaliśmy na początku stycznia br. Wówczas na zebraniu członków Stowarzyszenia Kupców Targowiska w Kartuzach dwoje projektantów z Trójmiasta przedstawiło przykładowy projekt przebudowy targowiska. Wówczas kupcy planowali od gminy Kartuzy wydzierżawić działkę znajdującą się za dworcem PKS na 25 lat.

- Przez ponad rok trwały przygotowania do podjęcia tej uchwały - oznajmiła burmistrz Mirosława Lehman. - Mamy wydzierżawić kupcom teren pod rozbudowę i modernizację targowiska.

Jak zapewnił prezes stowarzyszenia Jacek Neuman, 80 procent osób handlujących na targowisku to mieszkańcy gminy Kartuzy.

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w użyczenie Stowarzyszeniu Kupców Targowiska w Kartuzach na 25 lat działki. Rozpoczęcie modernizacji i rozbudowy targowiska planuje się jeszcze w tym roku, a zakończenie najpóźniej w 2014 r.

Piotr Borycki

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.