W Chwaszczynie wywalczono lepszą drogę

Nie ugięli się pod groźbami

czwartek, 12 marca 2009 r., 11:47
fot. chwaszczyno.com

Mieszkańcy Chwaszczyna wzięli sprawy w swoje ręce. Zablokowali jedną z dróg i wymusili na deweloperze obietnicę poprawy jej stanu. W celu ich zastraszenia ściągnięto rosłych mężczyzn, padały pod ich adresem groźby... Jednak mieszkańcy nie ugięli się.

Jak poinformował serwis chwaszczyno.com, w ubiegły wtorek 10 marca br. trzydziestu mieszkańców domków przy ul. Droga Kaszubska zablokowało wjazd na budowę osiedla. Według nich, za sprawą jeżdżących tam ciężarówek, droga stała się nie tylko nieprzejezdna, ale również trudno dostępna dla pieszych.

Jeden z mieszkańców powiedział, że inwestor sprowadził rosłych mężczyzn, którzy próbowali ich usunąć z drogi. Powiadomiono również policję o tym, że pod adresem demonstrantów padały groźby karalne.

Udało się jednak sprowadzić na miejsce dewelopera. Zadeklarował on, że na wyznaczonym odcinku położy płyty drogowe, a ciężarówki pojadą drogą z utwardzonym kruszywem.

Jak już informowaliśmy jutro 13 marca br. mieszkańców powiatu kartuskiego czeka kolejne zamieszanie w sprawie dróg. Między godziną 16 a 17:30 dojazd do Gdańska będzie utrudniony.

Mikołaj Podolski

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.