Sobota, 25 kwietnia 2015 r., imieniny: Marka i Jarosława
INFORMACJA O CIASTECZKACH
Strona http://kartuzy.info używa ciasteczek (cookies).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
Kartuzy.info
  Strona główna | Wiadomości | Wybory Samorządowe 2014 | Video | Co? Gdzie? Kiedy? | Ogłoszenia | Katalog firm | Mapa | Forum | Czat

Turnus rehabilitacyjny SPON–u w Jastrzębiej Górze

Kultura - Piątek, 8 października 2004 r. (godz.12:01)

AAA

Dwudziestego drugiego września w siedzibie SPON–u spotkali się uczestnicy zakonczonego niedawno turnusu rehabilitacyjnego. Emocje jeszcze nie opadły i wszyscy chętnie wspominają pobyt w Jastrzębiej Górze. „Na turnusie było bardzo dobrze, lepiej niż w domu.” — oto opinie jakie można było usłyszeć.

Na dwutygodniowy pobyt w ośrodku wypoczynkowo–rehabilitacyjnym w dniach 1–15 września pojechało trzydziestu ośmiu członków sierakowickiego Stowarzyszenia. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Środki te rozdzielało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Sponsorzy z Sierakowic — firmy WIM i BAT, Skład Opału pana Pranczk oraz Bank Spółdzielczy — pokryli koszty przejazdu.
Uczestnicy turnusu korzystali z wielu form rehabilitacji: gimnastyki, kąpieli, gimnastyki na basenie i wielu innych. Ośrodek czynił starania, aby pobyt kuracjuszy był mile wspominany. Zorganizował dla swoich gości wieczorek zapoznawczy i pożegnalny. „Oczywiście nasza grupa nie musiała się integrować, albowiem już od dawna stanowi wielką rodzinę. Ludzie wiedzą, że mogą na sobie polegać – mówi Marzena Korzeniewska, pełnomocnik wójta ds. osób niepełnosprawnych – to jednoczy grupę. Rozrywek dla naszych ludzi nie zabrakło. Wszyscy miło spędzili czas. Brali udział w wieczorkach i zwiedzali okolice, uczestnicząc w wycieczkach na Hel, do Gdyni oraz do Swarzewa, Piaśnicy i Pucka.”
Wszyscy uczestnicy turnusu cenili i chwalili miłą obsługę w ośrodku, dobre jedzenie i możliwość odbywania rehabilitacji na basenie. Nie bez znaczenia był fakt, że wszystkie pomieszczenia, z których korzystano — pokoje, sale rehabilitacyjne, stołówka — znajdowało się w jednym budynku. Nie było konieczności przechodzenia z budynku do budynku.

Po raz pierwszy sierakowicki SPON korzystał z Centrum Wolontariatu w Kartuzach. Wraz z grupą do Jastrzębiej Góry pojechał Sebastian, wolontariusz z Dzierżążna. Mimo, że „przydzielony” był do jednej osoby, chętnie pomagał wszystkim. Ten niezwykły młody człowiek potrafił poradzić sobie w każdej sytuacji. Wszyscy go bardzo polubili.

Szczególne podziękowania uczestnicy turnusu składają na ręce Marzeny Korzeniewskiej jako wspaniałego człowieka i organizatora. „Pani Marzena jest bardzo serdeczna, zawsze znajdzie dla swoich podopiecznych czas i ciepłe słowo – mówi pan Stanisław. – I nie jest to tylko moja opinia. Tak myślą wszyscy. Pani Marzena działa z wyjątkową energią, wszystko potrafi załatwić i chyba nigdy nie jest zmęczona. Potrafi każdego podnieść na duchu. To człowiek wielkiego serca.”
Jak wiadomo, w miłej atmosferze czas szybko płynie. Dla wielu kuracjuszy pobyt w ośrodku wypoczynkowo–rehabilitacyjnym był stanowczo za krótki. I już nie mogą się doczekać kolejnego wyjazdu.
(ark)

Opinie  0wyraź swoją opinię
Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.
Gorąca linia
Chcesz, abyśmy zajęli się ważnym dla Ciebie tematem?

Napisz do nas na redakcja@kartuzy.info
lub zadzwoń pod numer 58 684-07-71.
Polecamy, patronujemy
Żukowskie Biegi Przełajowe
26 kwietnia 2015 r.
od godz. 12:30

Żukowo, Park nad Jeziorkiem
»więcej w kalendarzu »zgłoś imprezę
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
dla rozwoju innowacyjnej gospodarki