"Wod-Kan Grzenkowicz" z Kartuz wyremontuje ul. Chmieleńską

sobota, 18 kwietnia 2009 r., 14:33
fot. MP

Kartuska firma "Wod-Kan Grzenkowicz" wygrała przetarg na przebudowę małej obwodnicy Kartuz, czyli ul. Chmieleńskiej. Remont będzie dofinansowany w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 tzw. schetynówek. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 2 mln zł.

Do przetargu stanęło sześć firm, wygrał Wod-Kan, bo - jak czytamy na stronie przetargi.kartuzy.pl - zaoferował wykonanie zamówienia za cenę najniższą w wysokości 1.923.940,00 złotych i uzyskał tym samym maksymalną liczbę punktów, według kryteriów oceny ofert.

W ubiegłym roku zakładano jeszcze, że całkowity koszt inwestycji wyniesie 2,8 mln zł (50 tys zł miał wynosić wkład partnera samorządu), tak więc oferta Wod-Kanu jest niższa o niemal 800 tys. zł. Prawie połowę środków pozyskano w ramach rządowego programu tzw. schetynówek, a resztę stanowią środki własne gminy oraz proporcjonalnie niewielki wkład partnera.

Warto zaznaczyć, że wspomnianym partnerem gminy w tym projekcie jest właśnie Wod-Kan, ponieważ ma swoją siedzibę przy ul. Chmieleńskiej.

Przebudowa ulicy Chmieleńskiej obejmie:
- wymianę i dobudowę kanalizacji deszczowej,
- położenie nowej nawierzchni bitumicznej (o szerokości 6 metrów),
- wykonanie obustronne chodników o szerokości 2 metrów,
- wykonanie dwukierunkowej ścieżki rowerowej.

Ulica Chmieleńska stanowi małą obwodnicę Kartuz, dlatego jej odpowiedni stan jest ważny zarówno dla mieszkańców, jak i osób, które przejeżdżają przez miasto.

AK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.