"Kto lubi naturę, lubi też malarstwo"

Wernisaż wystawy prac malarskich Paolo Statuti

sobota, 18 kwietnia 2009 r., 20:20
Paolo Statuti Paolo Statuti fot. MP

Dzisiaj 18 kwietnia br. o godzinie 17 w Muzeum Kaszubskim im. F. Tredera w Kartuzach odbył się wernisaż wystawy prac malarskich Paolo Statuti. Ekspozycja tych kilkudziesięciu obrazów przedstawiających naturę została nazwana "Spotkania kaszubskie". Prace włoskiego artysty oglądać można w kartuskim muzeum do 30 maja br.

"Kto lubi naturę, lubi też malarstwo" - takimi słowy rozpoczyna się jeden z dwóch fragmentów prozy wybitnych malarzy, zacytowanych podczas wernisażu przez włoskiego artystę. Paolo Statuti uznał, że wybrane przez niego fragmenty najlepiej wyrażą jego miłość do przyrody.

- Dzisiejsza wystawa została przygotowana z myślą złożenia hołdu przyrodzie i jej urokowi - powiedział Statuti. - Te obrazy są moimi spotkaniami z naturą.

Ekspozycja składa się z kilkudziesięciu prac włoskiego malarza. Są to zarazem pastele, jak i obrazy olejne, wszystkie przedstawiają naturę. Głównie podziwiać na nich można urokliwe zakątki Chmielna, w którym artysta obecnie mieszka, jednak nie zabrakło też widoków z Kartuz czy Łapalic, a także z Borów Tucholskich.

Podczas spotkania zapoznać się było można również z fotografiami obrazów malarza z wystawy zatytułowanej "Kwiaty Kenijskie". Wernisaż tych obrazów odbył się w Nairobi dokładnie 30 lat temu. - Było to moje pożegnanie z Afryką, w której spędziłem cztery lata - powiedział na koniec Statuti.

Wystawę prac malarskich Paolo Statuti można oglądać w kartuskim muzeum do 30 maja br.

AK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.