Troyanki - kolejny sukces w ogólnopolskiej rywalizacji

Ogólnopolski Turniej Młodziczek Troyan Cup w Chmielnie

wtorek, 19 maja 2009 r., 13:12
fot. nadesłane

W miniony weekend w Chmielnie odbył się trzydniowy Ogólnopolski Turniej Młodziczek w Piłce Siatkowej pod nazwą Troyan Cup. Do Chmielna przyjechały zespoły z Olsztyna, Piły, Bydgoszczy, Świecia, Kołobrzegu i Pucka. Z zaproszonych zespołów zabrakło tylko Gedanii Gdańsk.

Uroczystego otwarcia dokonała starosta Janina Kwiecień w obecności wójta Zbigniewa Roszkowskiego, przewodniczącego rady - Mariana Kwidzińskiego, dyrektora ZS Krystyny Krynickiej i prezesa UKS Troyan - Wojciecha Buczyńskiego. Podczas tej uroczystości wystąpił zespół Chmielanie, który stanowił wielką atrakcję dla przyjezdnych ekip i gości spoza naszego regionu.

Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach. Najciekawszym meczem fazy grupowej był mecz Troyana Chmielno I z Pałacem Bydgoszcz, wygranym przez chmielanki 2:0. W tej fazie rozgrywek zaskoczeniem była słaba postawa Volleya Olsztyn. Do walki o medale awansowały cztery zespoły: Pałac Bydgoszcz, Joker Świecie, ZS 3 Piła i Troyan Chmielno I.

Wszystkie mecze finałowe stały na wysokim poziomie. Troyanki zwyciężyły 2:0 zespół z Piły. Jokerki po najbardziej dramatycznym meczu turnieju pokonały siatkarki z Bydgoszczy 2:1, zawodniczki tych klubów to odwieczne rywalki o medale mistrzostw Polski.

Przed turniejem typowano finał Joker Świecie - Pałac Bydgoszcz, ale już po pierwszych meczach coraz częściej mówiono o chmielankach. Przepowiednie się spełniły i troyanki ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności rozegrały mecz o pierwsze miejsce z Jokerem Świecie. Początek meczu to nerwowa gra Troyana i bezbłędna gra Jokera, jednak druga połowa pierwszego seta to koncertowa gra troyanek, które zniwelowały straty i wygrały pierwszą partię. Kolejny set to dominacja siatkarek z Chmielna w każdym elemencie gry, zasłużona wygrana i zwycięstwo w całym turnieju.

Indywidualne nagrody trafiły do Joanny Piotrowiak (Troyan Chmielno), którą uznano najskuteczniej atakującą zawodów. Aneta Lewandowska (Joker Świecie) została najlepiej rozgrywającą, a Iga Chmielowska ( Pałac Bydgoszcz) najlepiej przyjmującą. MVP, czyli najwszechstronniejszą zawodniczką zastała Daria Reszka (Troyan Chmielno).

- Z punktu widzenia sportowego, wygrane z tak markowymi zespołami zawsze cieszą i są niewątpliwym sukcesem, ale trud włożony w organizację tego trzydniowego turnieju również dostarcza wielu pozytywnych wrażeń, szczególnie po wypowiedziach gości, którzy już poprosili o zaproszenia na kolejny turniej - powiedział trener troyanek Maciej Stefanowski.

Uroczystość zakończenia prowadził prezes UKS Troyan Wojciech Buczyński, który wspólnie z wiceprzewodniczącym Rady Gminy Chmielno i długoletnim dyrektorem Gedanii Gdańsk Hubertem Joskowskim wręczyli nagrody w postaci pucharów, medali, statuetek i emblematów z herbem UKS Troyan.

nadesłał: Wojciech Buczyński, prezes UKS Troyan
oprac. AK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.