Wakacje Zespołu Pieśni i Tańca „Słunôszka” z SP nr 2 w Zakopanem

poniedziałek, 6 lipca 2009 r., 14:19
fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach

Początek wakacji był niezwykle udany dla dzieci z zespołu „Słunôszka”,które wspaniale wypoczęły w górach. Od wielu lat kartuska "dwójka” współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem, korzystając z bazy lokalowej oraz malowniczego położenia szkoły u podnóża Gubałówki.

Początek wakacji był niezwykle udany dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. Mimo niesprzyjającej aury, dzieci z zespołu „Słunôszka” wspaniale wypoczęły w górach. Od wielu lat kartuska "dwójka” współpracuje z zakopiańską podstawówką nr 9, korzystając z jej bazy lokalowej oraz malowniczego położenia szkoły u podnóża Gubałówki.

Każdy dzień był inny i pełen atrakcji. Dzieciaki kąpały się w wodach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, zwiedzały przepiękne okolice Zakopanego, zabytki, a także muzeum Jana Kasprowicza. Wkładem w odbudowę i renowację jego mauzoleum było zakupienie wartościowej cegiełki.

Niewątpliwą atrakcją była wycieczka do Wadowic, gdzie mali turyści zwiedzili rodzinny dom Papieża Jana Pawła II i zjedli kremówki w jego ulubionej cukierni. Piękna pogoda dopisała podczas wycieczki do Niedzicy i Czorsztyna, a także w czasie wędrówki grzbietem Gubałówki do punktu widokowego, gdzie dodatkowymi atrakcjami były zjazdy letnim torem saneczkowym i kolejką torową.

Turnieje sportowe, podchody, mecz piłki nożnej z uczniami zaprzyjaźnionej szkoły oraz wyjście do Cyrku Korona, przyczyniły się do nawiązania przyjacielskich więzi oraz niezapomnianych wrażeń. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały proces wyrobu oscypków w bacówce, skosztowały je i zakupiły dla rodziców.

Pobyt w Zakopanem przyczynił się do integracji uczniów oraz popularyzacji Kaszub w środowisku tatrzańskim. Tak bogate i atrakcyjne wakacje zespołu „Słunôszka” mogły się odbyć dzięki wysiłkowi organizatorów oraz życzliwości sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.