Kolejne dwie konkurencje rozstrzygnięte

Z Pomorskiego Festiwalu Sportu

czwartek, 3 września 2009 r., 10:40
fot. nadesłane

W Żukowie dobiegły końca zmagania w kolejnych dwóch konkurencjach, jakie znalazły się w programie Pomorskiego Festiwalu Sportu. Kilka dni temu rywalizację zakończyły juniorskie „ósemki”, teraz poznaliśmy triumfatorów Mistrzostw Polski w Futsalu KSM oraz turnieju „dzikich drużyn”.

Na hali najlepsza okazała się ekipa Archidiecezji Gdańskiej, która w finałowym pojedynku nie dała najmniejszych szans piłkarzom KSM Gdynia Cisowa, zwyciężając 9:3. Trzydniowa rywalizacja stanowiła przede wszystkim świetną zabawę, choć ranga imprezy sprawiała, że zawodnicy nie szczędzili sił.

- Mistrzostwa zorganizowaliśmy po raz pierwszy, ale chyba nam się udało – mówi Michał Wadowski, główny koordynator imprezy. - Dzisiaj za wcześnie mówić o szczegółach, ale w przyszłości będziemy chcieli kontynuować i rozszerzać imprezę

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także zmagania w ramach Turnieju Dzikich Drużyn Dzieci i Młodzieży w Piłce nożnej. Tu zawodnicy rywalizowali już na świeżym powietrzu, korzystając z obiektów kompleksu sportowego „Orlik 2012”.

O miano najlepszej walczyło zaciekle aż dwadzieścia ekip w trzech kategoriach wiekowych. W każdej z nich „pierwsze skrzypce” grały teamy z gminy Żukowo. Wśród 16-latków było to Vigo Tuchom, 14-latków – Przyjaźń, zaś piłkarzy 12-letnich – Żukowo. Organizatorzy nie zapomnieli też o wyróżnieniach i pucharach dla najlepszych drużyn i indywidualności.

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.