Dzień Babci i Dziadka w Staniszewie

poniedziałek, 25 stycznia 2010 r., 14:40
fot. SP Staniszewo

W minioną niedzielę 24 stycznia br. w Gimnazjum przy Zespole Szkół w Staniszewie uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka. W imprezie wzięło udział 190 seniorów, w większości mieszkańców okolicznych sołectw.

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Staniszewie oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego "Iskierka" przygotowały program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki i krótkie scenki z życia babć i dziadków. Uroczystość uświetnił też występ szkolnego zespołu regionalnego pod kierunkiem Małgorzaty Jankowskiej i Eugeniusza Szutenberga. Wysłuchano też koncertu na dwie trąbki, skrzypce i organy w wykonaniu uczennicy klasy V SP Ani Baranowskiej i uczniów Gimnazjum - Piotra Płotki i Filipa Baranowskiego, którzy przygotowywali się pod kierunkiem Krystiana Formelli.

W trakcie spotkania gościom przygrywała kapela Eugeniusza Szutenberga.

Organizatorzy przygotowali dla seniorów liczne konkursy, wybrano też najstarszą uczestniczkę spotkania, którą okazała się Elżbieta Szutenberg ze Staniszewa oraz najmłodszego dziadka – Roberta Okrój ze Staniszewa.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Staniszewie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości.

Mamy nadzieję, że to spotkanie stanie się tradycją naszej szkoły i zyska uznanie w środowisku lokalnym.

M. Kreft, dyrektor ZS w Staniszewie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.