Beata Perzyńska: Mieszkańcy Kartuz będą się czuli bezpiecznie

środa, 7 kwietnia 2010 r., 12:53
Beata Perzyńska oficjalnie została dzisiaj komendantem kartuskiej policji Beata Perzyńska oficjalnie została dzisiaj komendantem kartuskiej policji fot. Andrzej Baranowski

Dzisiaj 7 kwietnia br. Beata Perzyńska oficjalnie objęła stanowisko komendanta powiatowego policji w Kartuzach. W uroczystości uczestniczyli samorządowcy z powiatu kartuskiego oraz stróże prawa z Kartuz. Nowa szefowa policji zapewniła, iż wspólnie z funkcjonariuszami zadba o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.

Wcześniej Beata Perzyńska pracowała na stanowisku komendanta w Nowym Dworze Gdańskim. Jak sama przyznała praca w Kartuzach to dla niej duża zmiana, gdyż dotąd jako szef policji odpowiadała za obszar, który zamieszkuje zaledwie czterdzieści tysięcy ludzi. Powiat kartuski zaś jest znacznie większy. Póki co Beata Perzyńska nie zamierza wprowadzać żadnych zmian w funkcjonowaniu kartuskiej komendy. Najpierw chce zapoznać się ze specyfiką tej jednostki oraz z problemami, z jakimi borykają się mieszkańcy powiatu.

- Praca w Kartuzach to dla mnie ogromne wyzwanie, jednak nie boję się go - stwierdziła nowa szefowa policji. - Mieszkam na granicy z powiatem kartuskim, w związku z czym dojazd do pracy tutaj nie stanowi dla mnie problemu. Wiele czasu już spędziłam na Kaszubach. - Nie zamierzam od razu wszystkiego zmieniać w funkcjonowaniu komendy. Poza tym opinie o tej jednostce są bardzo dobre - spuentowała.

Samorządowcy z powiatu kartuskiego oraz inne osoby, które brały udział w uroczystości złożyły gratulacje Beacie Perzyńskiej. Nowa szefowa policji zaś podziękowała komendantowi wojewódzkiemu policji w Gdańsku za zaufanie, jakim ją obdarzył. Podczas uroczystości głos zabrali m. in. starosta Janina Kwiecień oraz komendant powiatowy PSP Edmund Kwidziński.

Andrzej Baranowski

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.