Sobota, 25 kwietnia 2015 r., imieniny: Marka i Jarosława
INFORMACJA O CIASTECZKACH
Strona http://kartuzy.info używa ciasteczek (cookies).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
Kartuzy.info
  Strona główna | Wiadomości | Wybory Samorządowe 2014 | Video | Co? Gdzie? Kiedy? | Ogłoszenia | Katalog firm | Mapa | Forum | Czat

15 lat za gwałty na własnych dzieciach

Na sygnale - Wtorek, 6 lipca 2010 r. (godz.16:11)

fot. www.katalog.beskidia.pl/obrazki/1036.jpg
AAA

Zapadł wyrok w głośniej sprawie molestowania seksualnego trójki małych dzieci ze wsi Bielawy w gminie Przodkowo. Ojciec wykorzystywanych dzieci został skazany na 15 lat więzienia. Za kratki trafi też trójka jego znajomych, która także uczestniczyła w tym okrutnym procederze.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”, Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał wyrok w sprawie wielokrotnych, brutalnych gwałtów, jakich na własnych dzieciach miał się dopuścić Eugeniusz Ciesielski, mieszkaniec niewielkiej wsi w gminie Przodkowo. Jego ofiarami były dwie dziewczynki oraz chłopiec w wieku od 2 do 6 lat.

Sprawa wyszła na jaw przed dwoma laty, gdy maluchy trafiły do rodziny zastępczej. Ślady na ciele i niepokojące zachowanie rodzeństwa zwróciło uwagę gdańskich lekarzy, którzy swymi podejrzeniami podzielili się niezwłocznie z prokuraturą. W toku prowadzonego śledztwa wyszło na jaw, że dzieci zmuszano do obcowania płciowego i poddawano innym czynnościom seksualnym. Dramatyczne wydarzenia miały miejsce w ich rodzinnym domu pod Przodkowem, a dopuścili się ich nie tylko rodzice, ale także kilkoro ich znajomych. Maluchy były też krzywdzone w inny sposób. Przypalano je papierosami, bito i podduszano ręcznikiem. Zarzuty postawiono w sumie sześciu osobom. Dziś wyrok usłyszały tylko cztery. Postępowanie toczone wobec matki umorzono z uwagi na chorobę psychiczną kobiety, zaś jeden ze zwyrodniałych znajomych zmarł kilka miesięcy temu.

Eugeniusz Ciesielski, ojciec pokrzywdzonych dzieci, został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Jego towarzyszom: Grażynie Borowskiej, Elwirze Stefańskiej i Feliksowi Stefańskiemu wymierzono nieco łagodniejszą karę, od 5 do 6 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny, a obrońcy oskarżonych, którzy domagali się uniewinnienia, już zapowiedzieli apelację.

Bartek Gruba

Następna wiadomość: "Orana" i Magdalena Witczak na otwarcie
Poprzednia wiadomość: Rusza Letnia Liga Orlika

Opinie  5wyraź swoją opinię
violka1
12 lipca 2010 r. (godz. 17:35)

Kastracja nic nie da. Przecież krzywdzić można również czymś innym... nie mówiąc, ze można zarabiać na sprzedawaniu dzieciaka innym. Nawet wykastrowany będzie krzywdził.

Drab
10 lipca 2010 r. (godz. 08:25)

jak można zgotować własnym dzieciom śmierć psychiczną, to jest nie do pomyślenia.

Krzychu
10 lipca 2010 r. (godz. 00:09)

Zajebać takiego to za mało ! :(

kris-tofer
07 lipca 2010 r. (godz. 22:24)

wykastrowac takiego i kamienołomu z nim

violka1
06 lipca 2010 r. (godz. 17:05)

Nasze prawo jest beznadziejne. Tylko 15 lat? Ja dałabym dożywocie i przymusowe leczenie (np. obniżenie popędu) bo kastracja nic nie da.

zobacz wszystkie opinie»
Gorąca linia
Chcesz, abyśmy zajęli się ważnym dla Ciebie tematem?

Napisz do nas na redakcja@kartuzy.info
lub zadzwoń pod numer 58 684-07-71.
Polecamy, patronujemy
Rajd Rowerowy - Kartuzy
25 kwietnia 2015 r.
od godz. 16:00

start: Kartuzy, boisko przy ul. Leśnej
»więcej w kalendarzu »zgłoś imprezę
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
dla rozwoju innowacyjnej gospodarki