15 lat za gwałty na własnych dzieciach

wtorek, 6 lipca 2010 r., 16:11
fot. www.katalog.beskidia.pl/obrazki/1036.jpg

Zapadł wyrok w głośniej sprawie molestowania seksualnego trójki małych dzieci ze wsi Bielawy w gminie Przodkowo. Ojciec wykorzystywanych dzieci został skazany na 15 lat więzienia. Za kratki trafi też trójka jego znajomych, która także uczestniczyła w tym okrutnym procederze.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”, Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał wyrok w sprawie wielokrotnych, brutalnych gwałtów, jakich na własnych dzieciach miał się dopuścić Eugeniusz Ciesielski, mieszkaniec niewielkiej wsi w gminie Przodkowo. Jego ofiarami były dwie dziewczynki oraz chłopiec w wieku od 2 do 6 lat.

Sprawa wyszła na jaw przed dwoma laty, gdy maluchy trafiły do rodziny zastępczej. Ślady na ciele i niepokojące zachowanie rodzeństwa zwróciło uwagę gdańskich lekarzy, którzy swymi podejrzeniami podzielili się niezwłocznie z prokuraturą. W toku prowadzonego śledztwa wyszło na jaw, że dzieci zmuszano do obcowania płciowego i poddawano innym czynnościom seksualnym. Dramatyczne wydarzenia miały miejsce w ich rodzinnym domu pod Przodkowem, a dopuścili się ich nie tylko rodzice, ale także kilkoro ich znajomych. Maluchy były też krzywdzone w inny sposób. Przypalano je papierosami, bito i podduszano ręcznikiem. Zarzuty postawiono w sumie sześciu osobom. Dziś wyrok usłyszały tylko cztery. Postępowanie toczone wobec matki umorzono z uwagi na chorobę psychiczną kobiety, zaś jeden ze zwyrodniałych znajomych zmarł kilka miesięcy temu.

Eugeniusz Ciesielski, ojciec pokrzywdzonych dzieci, został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Jego towarzyszom: Grażynie Borowskiej, Elwirze Stefańskiej i Feliksowi Stefańskiemu wymierzono nieco łagodniejszą karę, od 5 do 6 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny, a obrońcy oskarżonych, którzy domagali się uniewinnienia, już zapowiedzieli apelację.

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.