Akademia Przedszkolaka wkrótce płatna

czwartek, 25 listopada 2010 r., 13:46
Do Akademii Przedszkolaka uczęszcza w sumie około 90 dzieci Do Akademii Przedszkolaka uczęszcza w sumie około 90 dzieci fot. archiwum/BG

Koniec z darmowym przedszkolem na os. Wybickiego w Kartuzach. Od nowego roku za opiekę nad pociechami będzie trzeba już tam zapłacić. Zgodnie z przyjętą przez Radę Gminy uchwałą - miesięcznie 138 zł za dziecko.

Dobiegł końca unijny projekt, dzięki któremu gmina Kartuzy stworzyła w mieście nowe przedszkole i przez dwa lata rodzice uczęszczających tam maluchów pokryć musieli jedynie koszty wyżywienia wynoszące 3,50 zł dziennie.

Akademia Przedszkolaka cieszyła się sporą popularnością. Obiekt został bogato wyposażony, jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a oferta edukacyjna była konkurencyjna dla wielu dobrych, prywatnych przedszkoli. Dziećmi opiekował się logopeda, uczyły się języka angielskiego i niemieckiego, a także brały udział w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej oraz rytmiki i tańca.

Pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego się skończyły i choć samorząd starał się znaleźć inne źródło finansowania, poszukiwania te nie zakończyły się sukcesem. Jak informuje portal naszemiasto.pl z dniem 1 stycznia 2011 roku Akademia Przedszkolaka staje się w związku z tym przedszkolem płatnym. Rodzice będą musieli liczyć się z wydatkiem rzędu 138 złotych za dziecko. Opłata ta obejmować będzie tzw. podstawę programową. Przedszkolaki nadal będą jednak mogły korzystać z usług logopedy oraz uczyć się języków obcych. Wszystkie zajęcia dodatkowe będą się natomiast wiązały z kolejnymi kosztami.

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.