Niedziela, 26 kwietnia 2015 r., imieniny: Marii i Marcelego
INFORMACJA O CIASTECZKACH
Strona http://kartuzy.info używa ciasteczek (cookies).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
Kartuzy.info
  Strona główna | Wiadomości | Wybory Samorządowe 2014 | Video | Co? Gdzie? Kiedy? | Ogłoszenia | Katalog firm | Mapa | Forum | Czat

"Daj szansę - pomóż sobie i innym" - zakończenie trzeciej edycji

Nasze sprawy - Środa, 8 grudnia 2010 r. (godz.15:50)

Konferencja podsumowująca projekt
fot. nadesłane/GOPS Kartuzy
AAA

Stu mieszkańców gminy Kartuzy wzięło udział w projekcie realizowanym przez kartuski GOPS. Mieli okazję uzupełnić swoje wykształcenie i podwyższyć kompetencje, a tym samym zwiększyć szanse na rynku pracy. Na uroczystej konferencji uczestnicy podsumowali miniony rok.

Zwiększenie aktywności zawodowej i społecznej - taki cel przyświecał projektowi pod znaczącą nazwą "Daj szansę - pomóż sobie i innym". Jest on realizowany od roku 2008 z inicjatywy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kartuzach. W znacznej większości finansowany jest z funduszy europejskich.

Na czwartkowej konferencji odbyło się uroczyste podsumowanie tego, co udało się dokonać w roku 2010. W tym roku udział w projekcie wzięło sto osób - to o siedemdziesiąt sześć więcej niż w pierwszej edycji. Z roku na rok zgłasza się coraz więcej chętnych. Po rekrutacji przeprowadzonej na kolejna edycję zakwalifikowanych zostało 130 osób i powstała długa lista rezerwowa osób oczekujących na przyjęcie.

- Dzięki projektowi uczestnicy mogą uzupełnić i podwyższyć wykształcenia, zdobyć przygotowanie zawodowe, uczestniczyć w rozmaitych kursach i szkoleniach: prawa jazdy, gastronomii, fryzjerstwa, języka angielskiego i innych. Wiele osób nie mogłoby sobie na nie pozwolić - mówiła Mirosława Gruba, koordynator projektu.

Odbywały się również zajęcia z psychologii i motywacji. Ich celem jest podwyższenie samooceny, zdobycie umiejętności interpersonalnych, zmiana postaw społecznych oraz poprawa kondycji fizycznej i psychicznej uczestników

W trakcie trwania zajęć dzieciom uczestników wymagającym opieki przedszkolnej zapewniono bezpłatny pobyt w przedszkolach.

Sami uczestnicy bardzo pozytywnie oceniają projekt. Na konferencji dzielili się z gośćmi swoimi uwagami. Mówili o lepszym samopoczuciu i wyższej samoocenie. Wielu z nim udało się znaleźć pracę, a dwie osoby otworzyły nawet swoją działalność. Goście chwalili ich za odwagę w podejmowaniu odważnych kroków i przełamywaniu barier.

Projekt "Daj szansę - pomóż sobie i innym" skierowany jest do klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kartuzach, osób nieaktywnych zawodowo oraz dla tych, którzy nie są zadowoleni ze swojej obecnej pracy. Oprócz wsparcia indywidualnego prowadzone jest również wsparcie grupowe dla osób niepełnosprawnych z Sianowa i osób w wieku 15 - 25 lat z terenu Dzierżążno Szpital.

Wartość całego przedsięwzięcia przekracza milion złotych, w tym aż 85 proc. to środki unijne z Europejskiego Funduszu Społecznego, pięć procent środki z budżetu państwa, a pozostałe dziesięć - z budżetu gminy Kartuzy.

Daria Kaszubowska

Opinie  0wyraź swoją opinię
Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.
Gorąca linia
Chcesz, abyśmy zajęli się ważnym dla Ciebie tematem?

Napisz do nas na redakcja@kartuzy.info
lub zadzwoń pod numer 58 684-07-71.
Polecamy, patronujemy
Warsztaty Rękodzieła - Żukowo
28 kwietnia 2015 r.
od godz. 17:00
do godz. 20:00

Żukowo, siedziba Ośrodka Kultury i Sportu
»więcej w kalendarzu »zgłoś imprezę
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
dla rozwoju innowacyjnej gospodarki